Dünya Halepte nokta operasyon

Halep’te nokta operasyon

MİT, kırmızı listede aranan PKK/ KCK’lı Sabah Oğur’u, Halep’te Esed rejimi kontrolündeki bölgede öldürdü. Oğur, Türkiye’de ormanları yakan “Ateşin Çocukları” yapılanmasının sorumlularından biriydi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Halep’te nokta operasyon
Arşiv

MİT sınır ötesindeki nokta operasyonlarına bir yenisini daha ekledi. 10 milyon liraya kadar ödülle kırmızı listede aranan PKK/KCK’lı Sabah Oğur, Suriye’de Esed rejimi kontrolündeki bölgede öldürüldü. Suriye ve Irak’taki elebaşları yakın takibe alındı.

Sabah Oğur
Sabah Oğur

Türkiye’de ormanları yakan “Ateşin Çocukları” yapılanmasının sorumlularından “Şilan Emgihan” kod adlı PKK’lı terörist Sabah Oğur’un Irak’tan Suriye’ye geçtiği tespit edildi. PKK/KCK sözde Başkanlık Konseyi’ne bağlı gençlik yapılanması yönetiminde bulunan ve sözde “Suriye/Rojova 3’lü Koordinasyon” üyesi olan Oğur’un, Halep’in Şeyh Maksut bölgesinde olduğu belirlendi. Kırmızı listedeki terörist yapılan nokta operasyonla burada etkisiz hale getirildi.

Terörist Sabah Oğur MİT’in nokta operasyonu ile artık etkisiz
ÖZGÜN
Terörist Sabah Oğur MİT’in nokta operasyonu ile artık etkisiz

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.