Dünya Hendek planı

Hendek planı

Terör örgütü PKK, sözde şehir direnişi için 2 bin teröristi şehir çevresinde hendek kazmaya yönlendirdi. Yeni Şafak’a şehir genelinde yaşanan olaylar dair bilgi veren Ebu Adnan, sivil kıyafetler giyerek görüntü veren PKK militanlarının ilçeye dönük operasyonun başlaması ile mevzilere PKK’nın zorla alıkoyduğu binlerce sivili getireceğini söyledi.

Yılmaz Bilgen Yeni Şafak
PKK’ya muhalif 2 binden fazla insan zorla tutuluyor
PKK’ya muhalif 2 binden fazla insan zorla tutuluyor

Ebu Adnan, “Maarata köyünde örgütün büyük bir hapishanesi var ve orada PKK’ya muhalif 2 binden fazla insan zorla tutuluyor ayrıca kırsaldan getirdikleri binlerce sivili göz hapsinde tutuyorlar, Afrin’e müdahele başladığında hepsini hendeklere sürecekler” diye konuştu. Ebu Adnan, pazartesi günü kurulan PKK barikatlarını aşarak güneye giden 400 araçlık sivil konvoyunun da Halep’e ulaştığını ifade etti.

İmkan bulan her sivilin Afrin’den ayrılmakta tereddüt etmeyeceğini vurgulayan Afrinli kaynak, bazı araçlara PKK militanları tarafından ateş edildiğini belirtti.

Yalanın sonu yok
GÜNDEM
Yalanın sonu yok

DEAŞ da bölgeden
temizleniyor
DÜNYA
DEAŞ da bölgeden temizleniyor

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.