Dünya Mehmet Öz ABDde siyasete giriyor Cumhuriyetçi Partiden aday olacak

Mehmet Öz ABD'de siyasete giriyor: Cumhuriyetçi Parti'den aday olacak

Dünyaca ünlü Türk doktor Mehmet Öz, ABD'de siyasete giriyor. Öz, Cumhuriyetçi Parti'den aday olarak senatoya girmek için yarışacak. Emekli ABD Senatörü Pat Toomey'nin yerine Cumhuriyetçi aday olarak çıkacak olan Öz'ün, seçim çalışmaları için milyonlarca dolarlık reklam yatırımı yapacağı iddia ediliyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Mehmet Öz ABDde siyasete giriyor: Cumhuriyetçi Partiden aday olacak
Mehmet Öz

ABD'de yayınlanan The Dr. Oz Show'un sunucusu, dübyaca ünlü Türk doktor Mehmet Öz, siyasete girmeye hazırlanıyor. TMZ'nin haberine göre, 61 yaşındaki dünyaca ünlü kalp cerrahı, Pensilvanya eyaletinde muhafazakar partiden senatoya girmek için yarışacak.

"Televizyon programından çekilecek"

  • Emekli ABD Senatörü Pat Toomey'nin yerine Cumhuriyetçi aday olarak çıkacak olan Öz'ün, seçim çalışmaları için milyonlarca dolarlık reklam yatırımı yapacağı öne sürüldü. Öte yandan siyasete girmesiyle birlikte ünlü sunucu, önümüzdeki aylarda televizyon programından da çekilecek.

Trump'a destek veriyordu

Seçim döneminde Donald Trump'a destek vermesiyle öne çıkan Mehmet Öz, eski ABD Başkanının Oval Ofis'teki doktoru olarak da biliniyor. Aralık 2020'de Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Trump'ın Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi üyesi olarak yapacağı atamaların listesi yayımlanmış, listedeki 29 ismin arasında ABD'nin New Jersey eyaletinde yaşayan Dr. Mehmet Öz de yer almıştı.

ABD Başkanı Trump duyurdu: Dr. Mehmet Öz'e yeni görev
DÜNYA
ABD Başkanı Trump duyurdu: Dr. Mehmet Öz'e yeni görev

İlk Türk oldu: Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz'ün adı Hollywood Şöhretler Yolu’na yazılacak
HAYAT
İlk Türk oldu: Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz'ün adı Hollywood Şöhretler Yolu’na yazılacak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.