Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Pensilvanyadan mesaj mı getirdi

Pensilvanya'dan mesaj mı getirdi

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, muhafazakar seçmene şirin görünmek için görüştüğü Milliyetçi İmam Hatipliler Derneği Başkanı Ersin Şimşek’in tuhaf bağlantıları çıktı. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in Pensilvanya’da en güvendiği adamı Osman Şimşek’in kardeşi olan Ersin Şimşek, 15 Temmuz’dan hemen önce ABD’ye gidip 27 Temmuz’da dönmüş.

Osman Özgan Yeni Şafak
​Pensilvanyadan mesaj mı getirdi ​
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ersin Şimşek’i 30 Eylül 2020’de parti merkezinde misafir etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 30 Eylül 2020’de parti genel merkezinde misafir ettiği Milliyetçi İmam Hatipliler Derneği Başkanı Ersin Şimşek’le ilgili dikkat çekici ayrıntılar ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu’na Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye eden ve birlikte poz veren Ersin Şimşek’in, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in en yakınında bulunan Mollalar Grubu içerisinde yer alan ayrıca özel kalemi olarak da görev yapan Osman Şimşek’in kardeşi olduğu öğrenildi.

Değişikliği FETÖ istedi: Kaset olmasa bu CHP olmazdı
GÜNDEM
Değişikliği FETÖ istedi: Kaset olmasa bu CHP olmazdı

15 TEMMUZ’DA ABD’DE

Alınan bilgiye göre, bir dönem garson ve vale olarak çalışan Ersin Şimşek’in, buna karşın yurt dışına çıkış kaydının bir hayli fazla olması dikkat çekti. Şimşek’in 30’un üzerinde yurt dışı çıkış kaydığı olduğu belirtildi. En dikkat çeken yurt dışı kaydı ise 15 Temmuz darbe girişiminden hemen önce ABD’ye gitmesi. Şimşek’in, 7 Temmuz 2016 tarihinde ABD’ye gittiği ve 27 Temmuz’da ülkeye döndüğü kaydedildi.

Osman Şimşek, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in en yakın adamlarından biri.
Osman Şimşek, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in en yakın adamlarından biri.

İşte FETÖ’nün siyasi ayağı
GÜNDEM
İşte FETÖ’nün siyasi ayağı

AİLE BOYU FETÖ’CÜ

  • Ersin Şimşek’in, Osman Şimşek gibi diğer kardeşlerinin de FETÖ’de kritik görevler üstlendiği öğrenildi. Şimşek’in Almanya’da yaşayan abisi Halil Şimşek’in Avrupa genelinde konferanslara ve büyük mütevelli toplantılarına sohbet vermek için katıldığı belirtildi. Yine Şimşek’in diğer abilerinin de FETÖ kurumlarıyla irtibatı olduğu ve elebaşının talimatının ardından Bank Asya’ya para yatırdığı ifade edildi.

BAĞLANTILARI DİKKAT ÇEKTİ

Ersin Şimşek’in bağlantıları da dikkat çekici. Şimşek’in, Ankara Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İYİ Parti’deki birçok isimle yoğun irtibatının olduğu öğrenildi. Şimşek’in eşi Hilal Şimşek de, 2014 yılında örgüt talimatı üzerine Bank Asya’da hesap açtırıp 20 bin lira yatırdı.

Erdoğan: FETÖ'nün en önemli siyasi ayağı Kılıçdaroğlu'nun kendisi ve ekibidir
GÜNDEM
Erdoğan: FETÖ'nün en önemli siyasi ayağı Kılıçdaroğlu'nun kendisi ve ekibidir

KUR’AN VE BAYRAK HEDİYE ETTİ

  • Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ersin Şimşek’in kabulüne ilişkin fotoğraflar CHP’nin internet sitesinde de yer alıyor. Ayrıca sitedeki açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milliyetçi İmam Hatipliler Derneği üyeleri ile video konferans toplantısında bir araya geldi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, toplantıda hazır bulunan Dernek Başkanı Ersin Şimşek’e Türkiye ve Azerbaycan bayraklarını hediye etti. Görüşmede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi” deniliyor. Öte yandan Şimşek, bazı üyelerinin “Fişleniriz” kaygısıyla daveti reddettiğini iddia ederek algı operasyonu yapmıştı.

Kılıçdaroğlu'ndan FETÖ'cülerle toplantı yapan HDP'li Gergerlioğlu’na 'çıplak arama' yalanı için destek telefonu
GÜNDEM
Kılıçdaroğlu'ndan FETÖ'cülerle toplantı yapan HDP'li Gergerlioğlu’na 'çıplak arama' yalanı için destek telefonu

Elebaşının kara kutusu

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in en yakınındaki isimlerden biri olan ve Mollalar Grubu içerisinde yer alan Osman Şimşek hakkında “Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme” suçundan yakalama kararı bulunuyor. Osman Şimşek, Gülen’in Pensilvanya’daki çiftliğinde yaşıyor ve çiftliğin sorumluları arasında yer alıyor. Gülen’in bizzat yetiştirdiği ve en güvendiği adamlarından olduğu belirtilen Osman Şimşek, aynı zamanda elebaşının örgüt tabanına yönelik çeşitli mesajlarının ve videolarının yayınlandığı “Herkül” isimli sitenin de editörü.

Kaset darbesinin 10. yılı: FETÖ'nün tezgahı sonrası koltuğa oturan Kemal Kılıçdaroğlu 10 yıldır parti başında
GÜNDEM
Kaset darbesinin 10. yılı: FETÖ'nün tezgahı sonrası koltuğa oturan Kemal Kılıçdaroğlu 10 yıldır parti başında

İRTİBATI SAĞLIYOR

  • Yine farklı illerde yürütülen soruşturmalara yansıyan ifade ve araştırmalara göre, Osman Şimşek’in örgütün sosyal medya imamlarından olduğu belirtiliyor. Ayrıca örgütün üst yönetimi ile örgüt elebaşı arasındaki irtibatı ve koordinasyonu sağladığı kaydedilen Şimşek’in, Gülen’den aldığı emir ve talimatları başta Türkiye olmak üzere farklı ülkelerdeki üst düzey FETÖ mensuplarına ilettiği ifade ediliyor.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.