Dünya Suudiler misafirlerini gözetliyor

Suudiler misafirlerini gözetliyor!

Suudi Arabistan, canını ve güvenliğini kendisine emanet eden misafirlerini bile izleyip kayda alıyor. Riyad’da ikamet eden Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi ve hükümet ekibinin gizlice dinlenip görüntülendiği ortaya çıktı. Yemeli bir yetkili, “Hadi ve hükümet arasındaki görüşmeler özel birim tarafından özel cihazlarla kaydediliyor” dedi.

Hatice Saka Yeni Şafak
Suudiler misafirlerini gözetliyor!
Suudi Arabistan'ın, Riyad’da ikamet eden Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi ve hükümet ekibini gizlice dinlediği ortaya çıktı.

Suudi yetkililerin Riyad’da ikamet eden Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi ve hükümet ekibine yönelik casusluk faaliyetleri yaptığı ve telefonlarını dinlediği ortaya çıktı. Yemenli üst düzey bir yetkili, Yemen dosyasının yönetiminden sorumlu sözde Suudi Komitesi’ne bağlı bir izleme birimi olduğunu söyledi ve ekledi: “Bu birim Krallık’taki istihbarat görevlileri tarafından yönetiliyor. Riyad’da ikamet eden Yemenli yetkilileri izleme ve dinleme faaliyetleri için bir bilgi sistemi ve elektronik casus cihazlarına sahip. Cumhurbaşkanı Hadi ile hükümet yetkililerinin aralarındaki telefon görüşmelerini ve diğer iletişimleri dinliyorlar.”

Riyad ihanete doğru: İsrail uçağı Mekke üzerinden uçtu
DÜNYA
Riyad ihanete doğru: İsrail uçağı Mekke üzerinden uçtu

DİNLEDİKLERİNİ BİLİYORLAR

Yemenli kaynak, Cumhurbaşkanı Hadi ve hükümet ekibinin Suudi yetkililerin aramalarını gizlice dinlediğinin farkında olduğunun altını çizdi ve sözlerine şöyle devam etti: “Ülkedeki bir vali Cumhurbaşkanı Hadi’yi aradığında sorularına doğrudan yanıtlamadığını ve ona anlaşılmaz sinyaller verdiğini fark etmiş. Ardından söz konusu valiye, cumhurbaşkanlığı ve hükümetin iletişim sisteminin denetim altında olduğu ve Krallık istihbarat servisi tarafından telefonların dinlendiği bilgisi ulaştırıldı. Riyad’daki tüm Yemenli yetkililer önlem aldılar ve birçoğu herhangi bir iletişim aracı kullanmadığını belirtti.”

HER BİRİ İÇİN ÖZEL DOSYA VAR

  • Yemenli diplomat, Suudi İstihbarat Komitesi’nin ayrıca her bir Yemenli yetkili için özel dosyalar hazırlandığı söyledi ve ekledi: “ Riyad’a giren veya ikamet eden Yemenli diplomat, sivil, asker, aşiret lideri, gazeteci, aktivist ve herhangi bir şahsiyet için dahi Suudi komitesi tarafından özel dosyalar hazırlanıyor. Bu dosyalarda her birinin biyografisi, siyasi geçmişi, parti üyeliği ve katılımı bilgisi bulunuyor. Hatta her bir kişiliğin olumsuz, pozitif, güçlü ve zayıf yönleri bilgisi bulunuyor.

Suudi Arabistan’a büyük tepki: Fitne yayıyorlar
DÜNYA
Suudi Arabistan’a büyük tepki: Fitne yayıyorlar

Hükümet kuracağını açıkladı

Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi, Riyad’da resmi görüşmeler yapmayı sürdürüyor. Son olarak ABD’nin İran Özel Temsilcisi Elliott Abrams ile görüşmesinde İran’ın müdahalesiyle mücadele ve ülkeye barış getirmeye yönelik mevcut çabalar üzerine durdu. Hadi, ayrıca geçtiğimiz günlerde yeni bir hükümetin kurulması yönündeki çalışmaların hızlandırıldığını duyurmuştu. Hadi’nin açıklamaları, Riyad’da hükümeti kurmakla görevlendirilen Başbakan adayı Muin Abdulmelik, danışmanları ve meclis başkanlık heyetiyle yaptığı üç ayrı görüşmesinin ardından geldi.

Abone Ol Google News
Ticaret Bakanı Mehmet Muş'tan son dakika uyuşturucu operasyonu açıklaması
Gündem

Ticaret Bakanı Mehmet Muş'tan son dakika uyuşturucu operasyonu açıklaması

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, gümrük muhafaza ekiplerince bugüne dek gerçekleştirilen en yüksek miktarlı 'Captagon' cinsi uyuşturucu madde yakalaması gerçekleştirildiğini açıkladı. Muş, Gümrük Muhafaza ekiplerince Hatay’da 6 milyon 264 bin 259 adet ile rekor sayıda “Captagon” cinsi uyuşturucu ele geçirildiğini duyurdu.
'Barış İçin Yahudi Sesi' grubu: İsrail ırkçılık ve sömürgecilik yapıyor
Dünya

'Barış İçin Yahudi Sesi' grubu: İsrail ırkçılık ve sömürgecilik yapıyor

Amerika'da yaşayan Yahudilerin 1996 yılında kurduğu “Barış İçin Yahudi Sesi” (Jewish Voice for Peace) grubu, fanatik Yahudiler ve İsrail askerlerinin Kudüs'ün Şeyh Cerrah mahallesinde yaşayan Filistinlileri evlerinden çıkarmasını protesto eden bir bildiri yayınladı. Dünyanın bir çok noktasında üyesi olan grubun Facebook sayfasında yayınlanan bildiri, barış yanlısı Yahudilerin İsrail'i protesto eden pankartlarla çekildikleri fotoğraflar eşliğinde yayımlandı. İsrail'i Filistinlilere karşı ırkçılık yapmak ve sömürgecilikle suçlayan grup üyelerinin evlerinde hazırladıkları pankartların birinde "Yahudiler İsrail'in Kudüs'teki Filistinlilerin evlerini çalmasını ve yıkmasını reddediyor" ifadeleri yer aldı.
ABD'den 'Filistin' açıklaması: Krize son vermek için yorulmaksızın çalışıyoruz
Dünya

ABD'den 'Filistin' açıklaması: Krize son vermek için yorulmaksızın çalışıyoruz

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Linda Thomas Greenfield, işgalci İsrail kuvvetlerinin Filistinlilere yönelik zulmü için yaptığı açıklamada, "ABD, bu krize son vermek için diplomatik kanallar üzerinden yorulmaksızın çalışıyor." dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.