Ekonomi 63 milyar dolara satın alıyor

Biyofarma şirketi AbbVie Allergan’ı 63 milyar dolara alıyor

63 milyar dolara satın alıyor

Küresel biyofarma şirketi AbbVie, İrlanda merkezli ilaç şirketi Allergan’ı nakit ve hisse senedi karşılığında yaklaşık 63 milyar lira karşılığında satın alacaklarını duyurdu.

Haber Merkezi DHA
Allergan
Allergan

Anlaşmaya gore AbbVie Allergan’a her hisse için 188.24 dolar ödeyerek toplamda 0.8660 AbbieVie hisse senedi alacak. Bu fiyat Allergan’ın geçtiğimiz hafta 129.57 dolar olan kapanış fiyatından yüzde 45 daha fazla.

Allergan

Bu değişimi iki şirket adına da eşsiz bir fırsat olarak değerlendiren AbbVie CEO’su Richard A. Gonzalez, "AbbVie ve Allergan’ın birleşmesi, hastalar ve hissedarlar için hedeflediğimiz misyonumuza ulaştırmada bize yardımcı olacak. Yenilikçi bilime ve sektörde lider konumda olacak boru hattımıza odaklanırken AbbieVie’nin çeşitliliği bize yardım edecek" dedi.

AbbieVie’nin hisseleri yüzde 9.18 düşerken Allergan hisseleri ise aynı dönem içerisinde yüzde 29.27 yükseldi. Anlaşmanın önümüzdeki yıl onaylanması bekleniyor.

Ağaç katliamı iddialarına bakanlıktan yalanlama
EKONOMİ
Ağaç katliamı iddialarına bakanlıktan yalanlama

Altın 6 yılın zirvesinde
EKONOMİ
Altın 6 yılın zirvesinde
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Telafi eğitimi verilecek
Gündem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Telafi eğitimi verilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Akçakale'de yaptığı konuşmada "Harekat nedeniyle eğitime ara verilen okullardaki öğrencilere telafi eğitimi verilecek" dedi.
Sarar soygunu sanıklarına 47’şer yıl hapis istemi
Gündem

Sarar soygunu sanıklarına 47’şer yıl hapis istemi

Eskişehir'de Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar (75) ve eşi Zehra Sarar (65) çiftini bağladıktan sonra dövüp, evdeki kasayı soyan Moldova uyruklu eski hizmetçileri Lulia Dragusan (34) ve sevgilisi Alexandr Aricov (33) ile firari 4 sanık hakkındaki iddianame tamamlandı. Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede şüpheliler hakkında 'nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve mala zarar verme’ suçlarından 47’şer yıl hapis cezası istendi. İddianamede Sarar çiftinin kasalarından çalınan para ve ziynet eşyalarının 10 milyon TL değerinde olduğunu bildirdiği de yer aldı.
KYK burs başvuruları başladı: Son gün 21 Ekim
Gündem

KYK burs başvuruları başladı: Son gün 21 Ekim

2019-2020 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora) öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının burs/kredi başvuruları başladı. 21 Ekim Pazartesi günü saat 23.59’a kadar devam edecek olan başvurular, e-Devlet üzerinden alınacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.