Ekonomi Bakan Albayraktan müjde KDVyi yüzde 18den yüzde 8e indirdik

Bakan Albayrak'tan müjde: KDV'yi yüzde 18'den yüzde 8'e indirdik

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bayram öncesi başta esnaf olmak üzere tüm vatandaşlara müjde vereceğini belirterek KDV ve iş yeri stopajında indirime gidildiğini açıkladı.

Haber Merkezi AA
Berat Albayrak
Berat Albayrak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından, 2020 yılı sonuna kadar geçerli olacak vergi indirimlerine ilişkin açıklamada bulundu.

Bakan Albayrak: Türkiye yatırımcılar için cazibe merkezi olmaya devam edecek
EKONOMİ
Bakan Albayrak: Türkiye yatırımcılar için cazibe merkezi olmaya devam edecek

KDV oranında indirim

  • Bayram öncesinde başta esnaf olmak üzere tüm vatandaşlara müjdesi olduğunu aktaran Albayrak, "İş yeri kira stopajını yüzde 20'den yüzde 10'a, yolcu taşımacılığı, düğün, nikah organizasyonu, konut bakım onarımı, tamir, kuru temizleme, terzilik gibi esnaf hizmetlerinde KDV'yi yüzde 18'den yüzde 8'e indirdik. Ayrıca, KDV oranı yüzde 8 olan konaklama ve yeme-içme hizmetlerinde ve sinema, tiyatro, müze giriş ücreti gibi kültürel faaliyetlerde KDV'yi yüzde 1'e indirdik" değerlendirmesinde bulundu.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.