Ekonomi Banka yöneticileri görüşlerini açıkladı Evden çalışma sürdürülemez

Banka yöneticileri görüşlerini açıkladı: Evden çalışma sürdürülemez

İngiltere'nin önde gelen bankalarından Barclays'in Üst Yöneticisi (CEO) Jes Staley, bankacılık sektöründe evden çalışmanın şu ana kadar başarılı sonuçlar verdiğini ancak bunun sürdürülemez olduğunu söyledi. JP Morgan'ın Varlık Yönetim CEO'su Mary Callahan Erdoes ise "Yıpratıcı ve zor" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi AA
Evden çalışmanın yıpratıcı ve  zor olduğu belirtildi.
Evden çalışmanın yıpratıcı ve zor olduğu belirtildi.

Barclays'in Üst Yöneticisi (CEO) Jes Staley Dünya Ekonomi Forumu (WEF) kapsamında düzenlenen "Bankacılık" konulu panelde yaptığı konuşmada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde evden çalışmanın son derece başarılı olduğunu belirtti.

  • Staley, "Bu işe yarıyor, fevkalade... Fakat bunun sürdürülebilir olduğunu düşünmüyorum." dedi.

Büyük finansal kuruluşların sahip olmaya çalıştığı, sahip olması gereken kültür ve iş birliğinin sürdürülmesinin giderek zorlaşacağını ifade eden Staley, ilerleyen dönemde daha çok kişinin ofislerden çalışmak isteyeceği öngörüsünde bulundu. Staley, evden çalışmak isteyenler için de daha fazla esneklik tanınacağını söyledi.

JP Morgan'ın Varlık Yönetim CEO'su Mary Callahan Erdoes de bankacılık sektöründe evden çalışma yöntemine ilişkin, "Yıpratıcı ve zor. Bu, diğer insanlardan aldığınız enerji olmadan, çok fazla güç ve sürdürülebilirlik gerektiriyor." ifadelerini kullandı.

Evden çalışmak verimi artırıyor
KORONAVİRÜS
Evden çalışmak verimi artırıyor

Evden çalışanlar mutlu mu, mutsuz mu?
HAYAT
Evden çalışanlar mutlu mu, mutsuz mu?

Salgından sonra iş yaşamı: Evden çalışmayı sevdik!
HAYAT
Salgından sonra iş yaşamı: Evden çalışmayı sevdik!
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.