Ekonomi Doqu Home Türk sanatını Londrada buluşturdu

Doqu Home Türk sanatını Londra'da buluşturdu

Türk modern sanatının önde gelen isimleri TA London / Turkish Art Week kapsamında ilk kez bir araya geldi. Doqu Home ana sponsorluğunda, şehrin ünlü Saatchi Galerisi’nde düzenlenen etkinlikte 20 sanatçının 88 eseri sanat severlerin beğenisine sunuldu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Doqu Home Türk sanatını Londrada buluşturdu
Doqu Home, Türk sanatını Londra'ya sundu

26 Ekim akşamı VIP açılışı ile startı verilen TA London, İngiltere’de ilk online Türk sanat galerisi ve sanat platformu olma özelliğini taşıyor. Renko London tarafından organize edilen etkinlik, Erciyes Anadolu Holding’in ev tekstili sektöründeki genç markası Doqu Home ve Türk Hava Yolları ana sponsorluğunda gerçekleşti. Sanat etkinliği kapsamında Türkiye, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs ve Avrupa’da yaşayan Türk sanatçılarının eserleri sergiye açıldı. 26 - 31 Ekim tarihleri arasında sanat severleri ağırlayacak sergide; ressam, heykeltraş ve enstelasyon sanatçılarının eserleri görücüye çıktı.

Gelenekselleşmeyi hedefliyor Türk Modern sanatını Avrupa’ya taşıma vizyonu ile tasarlanan TA London her yıl değişen ve gelişen bir içerikle Londra ‘da gelenekleşecek bir organizasyon olmayı hedefliyor ve her yıl bir sanatçının organizasyonun ”Featuring“ baş sanatçı olması tasarlanıyor. TA London’ın ilk yılındaki “Featuring” baş sanatçısı resmin şairi olarak adlandırılan Devrim Erbil.

Özellikle İstanbul temalı çalışmaları ile Türkiye’de ve dünyada çağdaş sanatın önde gelen isimlerinden biri olan Devrim Erbil, TA London sergisine geniş bir koleksiyon ile katılıyor. Sergide ayrıca ressam Barış Sarıbaş’ın ünlü eseri Kapadokya Balonları da ilk olarak TA London’da ziyaretçilerle buluşacak. Eser Doqu Home’da da yeni bir seriye ilham oluyor. Farklı kültürlerin kesişme noktası Etkinlik kapsamında Türkiye’nin yanı sıra kardeş ülke sanatçılarının önemli isimleri de yer alıyor.

Azerbaycan’ın renklerin efendisi olarak tanınan ünlü ressam Sakit Mammadov ve Kuzey Kıbrıslı efsane sanatçı Emin Çizenel de TA London’da misafir sanatçı da bulunuyor. Farklı kültürlerin kesişme noktası olan Londra’nın çok renkli yapısını temsilen Joana Gilbert ve Eva Sonaike TA London’nın misafir sanatçıları olarak sergide yer alıyorlar. TA London / Turkish Art Week’e katılan diğer isimler; Bahri Genc, Barış Sarıbaş, Başak Cansu Güneykaya, Cengiz Yatağan, Çiğdem Erbil, Devrim Erbil, Ece Clarke, Emin Çizenel, Esra Meral, Eva Sonaike, Joanna Gilbert, Mehmet Günyeli, Mine Zabcı, Nuri Battal, Renk Erbil, Rina Bakış, Sakit Mammadov, Sina Mirel, Sümer Erek,Yam Karkai,Yiğit Yazıcı.

AK Parti'li Turan'dan CHP'ye tepki: FETÖ söylemine sarılanlara dokunulmazken Kılıçdaroğlu'nu eleştirenler hep kapı dışarı
Gündem

AK Parti'li Turan'dan CHP'ye tepki: FETÖ söylemine sarılanlara dokunulmazken Kılıçdaroğlu'nu eleştirenler hep kapı dışarı

CHP eski milletvekili ve parti üyesi Mehmet Sevigen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdiği için partiden ihraç edildi. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "FETÖ söylemine sarılanlara, Atatürk demekten imtina edenlere dokunulmazken Kılıçdaroğlu'nu eleştirenler hep kapı dışarı" diyerek CHP yönetimini eleştirdi.

AÖF Güz dönemi vi sınavları soru ve cevap anahtarı yayınlandı! AÖF e-Kampüs giriş ekranı
Gündem

AÖF Güz dönemi vi sınavları soru ve cevap anahtarı yayınlandı! AÖF e-Kampüs giriş ekranı

AÖF soru ve cevapları öğrenciler tarafından merak ediliyordu. AÖF vize sınavları 27 Kasım ve 28 Kasım tarihlerinde yüz yüze olarak yapıldı. Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri vize sınavlarının ardından sınava ilişkin soru ve cevapları açıklandı. AÖF vize sınavları soru ve cevapları nasıl sorgulanır? İşte AÖF e- Kampüs giriş ekranı..
Omicron (Nu) varyantı tehlikeli mi?
Hayat

Omicron (Nu) varyantı tehlikeli mi?

Koronavirüssalgınında yeni varyantların ortaya çıkması salgınla ilgili endişelerin devam etmesine yol açıyor. İlk olarak Güney Afrika'da ortaya çıktığı bilinen ve bugüne kadar en fazla mutasyona uğrayan varyant olduğu bilinen Omicron (Nu) varyantı ile ilgili detaylar merak kazandı. Omicron (Nu) varyantı nedir, belirtileri nelerdir? Omicron (Nu) varyantı tehlikeli mi? Omicron (Nu) varyantı Türkiye'de de görüldü mü? İşte Omicron (Nu) varyantına ilişkin son bilgiler..

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.