Ekonomi İlk 2 taksite dikkat

İlk 2 taksite dikkat!

Vatandaş, dev yapılandırmayla vergi ve prim borçlarından kolayca kurtulma imkanına kavuştu. Gecikme zammı ve faizinin silinerek bunun yerine enflasyon güncellemesi yapılması borç tutarını düşürürken, isteyenlere taksit imkanı da sağlandı.

Haber Merkezi Diğer
Bu imkandan yararlanmak için 31 Ekim günü mesai bitimine kadar yapılandırma başvurusunu yapmak gerekiyor. Peşin ödemeler ve ilk taksit için son tarih vergi borçlarında 30 Kasım, prim borçlarında ise 2 Ocak. İlk 2 taksitin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi halinde yapılandırma bozulacak. Yine bir takvim yılında ödenmemiş veya eksik ödenmiş 2'den fazla taksitin bulunması halinde de yapılandırma sona erecek. Takvim'deki habere göre, taksitlerden bir takvim yılında en fazla 2 tanesinin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi hali ise ihlal nedeni sayılmayacak. Ancak bu taksitlerin en geç son taksiti izleyen ayın sonuna kadar geç ödeme zammı ile birlikte ödenmemesi halinde de ödenmeyen taksitler yönünden yasadan yararlanma hakkı kaybedilmiş olacak...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.