Ekonomi Marka projelerle Bakü çıkarması

Marka projelerle Bakü çıkarması

Emlak Konut, gelir paylaşımı esasıyla ortak olduğu marka projeleri Azerbaycan Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na çıkarma yaptı. Fuarda Büyükyalı ve Nidapark Kayaşehir gibi projelerle dikkat çeken Türk firmaları büyük ilgi görüyor.

Emine Açar Yeni Şafak
E mlak Konut GYO, dün açılan Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı'nda projelerini tanıttı. Bu yıl ikincisi düzenlenen, Türkiye, Almanya, İspanya ve Portekiz gibi 11 ülkeden 100'ün üzerinde projenin tanıtıldığı fuar, Azerbaycan Cumhuriyeti Emlak Meseleleri Devlet Komitesi Bakanı Kerem Hasanov'un katılımıyla açıldı. Yabancı proje sayısı olarak en çok Türkiye'nin olduğu fuarda, Emlak Konut GYO da Türkiye'deki yatırım fırsatlarını katılımcılarla paylaşırken, Büyükyalı ve Nidapark Kayaşehir gibi projelerin tanıtımı gerçekleştirildi.

POZİTİF BEKLENTİ

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Türkiye'deki marka projelerin Azerbaycan'daki alıcılarla buluşması çok önemli. Yakın coğrafyamıza ülkemizdeki yatırım fırsatlarını çok iyi anlatmalıyız. Hızlı artan döviz kuru nedeniyle daha uygun hale gelen gayrimenkul fiyatlarının alım yönünde motivasyonu artıracağını öngörüyoruz. Bundan dolayı önümüzdeki yıl gayrimenkul sektöründe bir hareketlilik beklemekteyiz” diye konuştu.

Murat Kurum


YENİ HEDEFLERLE AZERBAYCAN'A GELDİK


Programa telekonferansla katılan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, ülkemizdeki yatırım fırsatları ve projelerin öneminine değinerek “Hedeflerimiz kapsamında Körfez bölgesinde son yıllarda ciddi tanıtım faaliyetleri gerçekleştirdik. Körfez ülkeleri yatırımlarını güvenli gördüğü ülkelere yönlendirmek istiyor. Biz de bu noktada Körfez ülkeleri için hem kendilerine yakın görüyorlar Türkiye'yi hem de güvenli. Bu nedenle yabancıya konut satışı 10 milyar doları geçer" dedi.
Emlak Konut GYO güvencesiyle İstanbul'da hayata geçirilen projelerin fuarda yatırımcılarla buluştuğunu ifade eden Kurum, fuarın ilk gününde, ilk saatlerinde projelere gösterilen ilginin Türkiye'nin yatırım açısından ne kadar cazip fırsatlar sunduğunun göstergesi olduğunu vurguladı.

SON DÖNEMİN YATIRIM CAZİBESİ

Kurum, Türkiye'deki yabancı konut satışlarına bakıldığında Azerbaycan'ın son yıllarda Orta Doğu ve Körfez ülkeleri ile ilk 5 sırada
yer aldığını bildirdi. Emlak Konut GYO olarak Türkiye'nin geleceğine ve ekonomisine güvendiklerini dile getiren Kurum, ülkedeki yatırım fırsatlarını her platformda anlatmaya özen gösterdiklerini kaydetti. Türkiye'de son zamanlarda yaşanan olumsuzluklara karşın farklı coğrafyalardan yabancı yatırımların hız kesmeden devam ettiğini görmenin Türkiye'ye olan güvenlerini daha da güçlendirdiğini ifade eden Kurum, yabancı yatırımcıların konut almaları için teşvik çalışması yapıldığını söyledi.

Kerem Hasanov


Azeri bakandan yatırım çağrısı


Azerbaycan Emlak Meseleleri Devlet Komitesi Bakanı Hasanov da gazetecilere yaptığı açıklamada, fuarda Türk şirketlerinin yoğun şekilde yer almasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hasanov, Azerbaycan'ın toplu konutta TOKİ'ye benzer kurumları olduğunu belirterek, inşaat ve proje odaklı büyüme modelinin önemine işaret etti. Türk yatırımcılara Azerbaycan'da yatırım yapmaları çağrısında bulunan Hasanov, “Fuarımızda da Türk firmaları yoğun şekilde yer alıyor. Biz ülkemize Türk şirketlerinin yatırım için de gelmesini bekliyoruz. Zaten şu an ülkemizde faaliyet gösteren ve şirket sayısı en fazla olan yabancı ülke Türkiye. Azerbaycan'da yatırım yapılabilecek farklı alanlar mevcut” diye konuştu.

Her dönem ilgi

Türkiye'de gayrimenkulün her dönem cazip yatırım aracı olarak görüldüğünü ve son dönemde cazibesinin daha da arttığını belirten Kurum, şunları kaydetti: “Geçtiğimiz günlerde noter huzurunda çekilişle satışa çıkarılan Gebze Emlak Konutları 3. Etap projesine gösterilen yoğun ilgi, bu cazibenin önemli bir göstergesi oldu. bin 850 konutluk projeye kısa sürede 4 bin 277 gibi çok ciddi sayıda başvuru aldık.”
Bin 886 TL'den 50 TL’ye düşüyor
Ekonomi

Bin 886 TL'den 50 TL’ye düşüyor

Vergi, prim gibi borçlara yapılandırma başvuruları başladı. Yapılandırma ile gecikme faizi yerine YİÜFE hesaplanacak. Peşin ödemede Yİ-ÜFE’nin de yüzde 90’ı silinecek. Bin 886 liralık gecikme faizi yerine 50 lira Yİ-ÜFE ödenecek.
Barajlar ve akarsulardan elektrik üretimi yükseldi
Ekonomi

Barajlar ve akarsulardan elektrik üretimi yükseldi

Türkiye elektrik üretiminde geçen hafta başında bir ilki yaşadı. Daha önce yüzde 45’i bulan elektrik üretiminde doğalgazın payı günlük bazda ilk kez rekor kırarak yüzde 21’e düştü. Barajlara gelen su burada başrolü oynarken, yerli kömürün payı yüzde 16, akarsuların payı yüzde 11 oldu.
Çorum'daki gizemli kızın ailesi anlattı: Kanımız dondu
Gündem

Çorum'daki gizemli kızın ailesi anlattı: Kanımız dondu

Çorum’daki mezarlıkta ağlayan ‘gizemli’ kızdan bir aile dramı çıktı. Yakınları, psikolojisi bozuk olan genç kızın ölen bir yakınını göreceğini düşünerek mezarlığa gittiğini ancak meraklı vatandaşların onu ‘hayalet sanarak’ günlerce sopalarla beklediğini anlattı. Genç kızın yakınları ''Türlü yalanlar çıktı ortaya, evladımızı sopalarla beklediler, yakalamak için nöbetler tuttular. Bizim hastalığımız ve ardından gelen mağduriyetimizi çekirdek çitleyip, video çekme yarışıyla izlediler.İnanın bu süreci izlerken kanımız dondu'' dedi.
Şampiyonluk kutlamasına 'Taleal Bedru Aleyna' ilahisiyle çıktı
Spor

Şampiyonluk kutlamasına 'Taleal Bedru Aleyna' ilahisiyle çıktı

Galatasaray'ın Fransız yıldızı Younes Belhanda, sarı kırmızılıların şampiyonluk kutlamasında sahneye 'Taleal Bedru Aleyna' ilahisiyle çıktı. Belhanda'nın tercihi sonrası tribünler tekbir getirdi.
Pankartı gören şaştı kaldı: Hırsıza böyle seslendi
Gündem

Pankartı gören şaştı kaldı: Hırsıza böyle seslendi

Bursa'da arabasının camını kırarak çalınan dizüstü bilgisayarı bulmak için olay yerine pankart asan vatandaşın, hırsıza çağrısı görenleri hayrete düşürüyor. Çalınan bilgisayarındaki oğlunun fotoğraflarını isteyen baba, bir pankart hazırlayarak olayın gerçekleştiği yere astı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.