Gündem 10 günde 3 bin 537 göçmen kurtarıldı

10 günde 3 bin 537 göçmen kurtarıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin Ege Denizi'nde son 10 günde, 3 bin 537 kaçağı kurtardığı, 30 göçmenin cansız bedenine ulaştığı belirtildi.

Haber Merkezi AA
Sahil Güvenlik ekipleri, son 10 günde yapılan operasyonlarda 3 bin 537'i göçmeni kurtardı, 30 göçmenin cansız bedenine ulaştı. İzmir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Ege Denizi'nde yürütülen "Ege'de Umut Harekatı" kapsamında 18-28 Eylül 2015 tarihleri arasında 134 arama kurtarma harekatının gerçekleştirildiği kaydedildi.

Çanakkale'nin Ayvacık bölgesinde bin 708 göçmen, Muğla'nın Bodrum, Marmaris ve Fethiye bölgelerinde 798, Aydın'nın Kuşadası ve Didim bölgelerinde 512, İzmir'in Çeşme ve Dikili bölgelerinde 519 göçmen olmak üzere toplam 3 bin 537 göçmenin kurtarıldığı, 30 göçmenin cansız bedenine ulaşıldığı, 8 göçmen kaçakçısının da yakalandığı ifade edildi.

Ege Denizi'nde 1 Ocak'tan bu yana kurtarılan göçmen sayısının 54 bin 255'e, yakalanan göçmen kaçakçısının 69'a ulaştığı, 116 göçmenin de deniz üzerinden cansız bedeninin alındığı belirtildi.

Abone Ol Google News
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM'ye videolu mesaj: Önümüzdeki 10 yıl insanlığın kaderini tayin edecek
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM'ye videolu mesaj: Önümüzdeki 10 yıl insanlığın kaderini tayin edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biyolojik çeşitliliğin korunmasını ve ekonomiye katkısını kısa vadeli hedefler olarak asla görmemeliyiz. Ekonomik sektörlerin tamamında farkındalığı artırarak bu alanda özel sektörlerin yatırım yapmasını teşvik etmeli, karşı karşıya kaldığımız sorunları birer fırsata çevirmeliyiz. 2022’de BM Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi 16. Taraflar Konferansına ev sahipliği yapacak ve 2 yıllık dönem başkanlığı görevini yerine getirecek Türkiye bu süreçte biyolojik çeşitliliğin korunması ve sürdürülebilir kullanımı için gerekli adımların atılmasında öncü rol oynayacaktır. Önümüzdeki on yıl insanlığın kaderini tayin edecek. Sürdürülebilir kalkınma hedefleri için biyolojik çeşitliliğin korunmasına ihtiyaç var." dedi.
Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan'ı Moskova'da toplantıya çağırdı
Dünya

Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan'ı Moskova'da toplantıya çağırdı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları ile Moskova’da toplantı yapılması çağrısında bulundu. Lavrov, "Rusya olarak Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını Moskova'da toplantıya çağırıyoruz" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni Kuveyt Emiri ile telefonda görüştü
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni Kuveyt Emiri ile telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, vefatından derin teessür duyduğu Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'a Allah'tan rahmet dilerken, merhumun ailesine ve dost Kuveyt halkına taziyelerini iletti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.