|

'Abi FETÖ'ye sen de biraz küfür et'

FETÖ soruşturması kapsamında örgüt üyelerinin WhatsApp mesajları da ele geçirildi. FETÖ mensuplarının, deşifre olmamak için birbirlerine, "FETÖ'ye küfür et, hakaret et" şeklinde tavsiyede bulunduğu ortaya çıktı.

Yeni Şafak
23:30 - 22/08/2016 Pazartesi
Güncelleme: 23:44 - 22/08/2016 Pazartesi
Yeni Şafak

15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında Fethullahçı Terör Örgütüne'ne yönelik soruşturmada ilginç bilgilere ulaşılıyor.Yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ'cülerin telefonlarında bulunan WhatsApp mesajlarında açık açık yalan söylemeleri istendiği, hatta yalanlarına dayanak olarak ilk sahabelerden Hz. Ammar Bin Yasir'in bile alet edildiği ortaya çıktı.Darbe soruşturması kapsamında Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturmada ele geçirilen telefon mesajlaşmaları şoke etti.Savcılık tarafından ele geçirilen mesajlarda şunlar yazıyor:


 1. -İnternet programlarını sorarlarsa ben normal görüşme Yapıyorum, internet programı falan bilmem dersin.
 2. -Tamam abi
 3. -Bir de eagle by lock bunları indirdin mi erlerse ya da indirmişsin erlere kabul etme.Belki merak edip indirmişimdir hatırlamıyorum ama bu programları hiç kullanmadım de. Zarf atabilirler elimizde mesajların falan gibi inanma.
 4. -Ama küfür hakaret et yoksa bu adamlar bırakmaz
 5. -Kime abi
 6. -Feto'ya, Feto örgütüne
 7. -Ok
 8. -Adamlar böyle bir örgüt olduğunu söylüyor biz kabul etmiyoruz ki problem olsun. Ammar Bin Yasir gibi dilinle söyleyeceksin
 9. -Tamam sen rahat ol Allah yardımcın olsun.Sende biraz küfür falan et.
 10. -Yok artık
 11. -ne olursa olsun geri adım atma.
 12. -Abi teli kapatıyorum
 13. -Etin pişmanlık yasasından faydalan derer öyle şey yok Konuşmazsan 10 yıl yatarsın falan derler öyle bir şey yok.
Hz. Ammar Bin Yasir kimdir?


Bir gün müşrikler Ammâr'ı gaddarca işkencelere uğrattılar, yapmadıkları eza tatbik etmedikleri işkence kalmadı. Hz. Ammâr, bu korkunç ve dayanılmaz işkenceden kurtulmak için, onları hoşnut edici birkaç söz söylemek zorunda kaldı. Kâfirler, mustas'af ve himayesiz bir adama yaptıkları eza ve cefalarla söylettikleri sözlerden memnun olarak onu serbest bıraktılar. Hz. Ammâr, müşriklerin elinden kurtulur kurtulmaz, koşa koşa Resulullah'ın huzuruna vardı ve olanları anlattı. Kendisini kızgın kumlara yatırdıklarını ve kuyuya sarkıttıklarını, eğer Lât ve Uzza lehinde ve Resulullah aleyhinde konuşursa bırakacaklarını, aksi takdirde öldüreceklerini; durumun ciddiyetini görünce de sırf kendini kurtarmak için diliyle bazı şeyler söylemek zorunda kaldığını anlattı. Bunları anlatırken bir taraftan da gözlerinden yaşlar boşanıyordu. Bu manzara karşısında Resul-u Ekrem (s.a.v.) şöyle buyurdu:-Ammâr! kalbine sor, kalbini nasıl hissediyorsun ?-Ya Resulallah, kalbim, imanın verdiği zevkli duygularla dopdolu!-Ammâr! tekrar böyle muamelede bulunurlarsa, sen de onların dediklerini yapResulullah'ın bu ruhsatı vermesinin ardından şu ayet-i kerime nazil oldu:"İnandıktan sonra Allah'ı inkâr eden, kalbi imanla yatışmış olduğu hâlde inkâra zorlanan değil, fakat küfre göğsünü açan, küfürle sevinç duyan kimselere Allah'dan bir gazap iner. İşte onlar için büyük bir azap vardır."


#FETÖ
#15 Temmuz darbe girişimi
#Ammar Bin Yasir
8 yıl önce