Gündem Avcıya teyp kırdırtan röportaj

Avcı'ya teyp kırdırtan röportaj

Hanefi Avcı, röportaj sırasında sorularına sinirlendiği Taraf Gazetesi muhabiri Mehmet Baransu'nun teybini kırdı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Avcıya teyp kırdırtan röportaj
Avcı'ya teyp kırdırtan röportaj
Taraf Gazetesi'nin gündem değiştiren röportajlarına imza atan Mehmet Baransu, polis Hanefi Avcı ile röportaj yaptı. Taraf Gazetesi, yarın gündemin en önemli isimlerinden biriyle yapılan röportajı yayınlayacak. Ancak röportajı içeriğinden çok, Avcı'nın sinirlenip Baransu'nun teybini kırması gündemde.

Taraf gazetesi bu röportajı "Mehmet Baransu'nun Hanefi Avcı'yla teyp kırdırtan söyleşisi" başlığı ile anonslayarak yarın yayınlanmaya başlayacağını duyurdu..

Gazeteciler.com, yarın Taraf'ta çıkacak olan bu olay röportajın ayrıntılarını öğrendi. Mehmet Baransu, Hanefi Avcı'nın kitabındaki iddialarla ilgili 200'e yakın soru hazırlayıp, Avcı ile röportaj için karşısına oturuyor.

DİNK MEVZUSUNDA GERİLİM TIRMANIYOR

Röportaj 2 saat boyunca oldukça hararetli bir havada sürüyor. Konu kitaptaki Hrant Dink cinayetiyle ilgili iddialara gelince tansiyon artmaya başlıyor. Avcı sinirleniyor ama kendini kontrol altında tutuyor...

ERGENEKON'DA DOZ ARTIYOR

Olaylı biten röportajda Ergenekon mevzusuna geçildiğinde gerilim iyice tırmanıyor. Hanefi Avcı, kitabında "kazılarda bulunan silahların seri numarasız olduğunu" iddia ediyordu. Mehmet Baransu, bu iddiasını hatırlatıp, kazılarda çıkan silahların seri numaralarına dair belgeleri önüne koyuyor.

EMİN ASLAN'DA FİLM KOPUYOR

Mehmet Baransu, Emin Arslan ile ilgili sorularını sormaya başladığında ise film kopuyor... 15 dakika sürüyor bu bölüm. Avcı'yı kızdıran Mehmet Baransu'nun Emin Arslan ve Habib Kanat'a ilişkin şu sorusu oluyor;

-"Emin Arslan'ın oğlunun uyuşturucu taciri Habib Kanat ile nasıl bir iş ilişkisi var?"

İşte o anda iyice sinirlenmiş olan Hanefi Avcı ayağa kalkıyor ve Mehmet Baransu'nun teybini parçalıyor...

Teyp kırıldı iddiaları sonrası Odatv.com'a açıklamada bulunan Hanefi Avcı, yaşananları şu sözlerle anlattı:

“Niyetim yazısındaki iddialara tek tek cevap vermekti, onun için röportaj yapmayı kabul ettim. Yazısındaki iddialarını tekrarladı. Ben de hem cevaplandırdım, hem yanlışlarını ve yanlış kaynaklardan bilgi aldığını anlatmaya çalıştım. Kaynaklarını getirip, yüzleştirmesini dahi istedim. Yanlı, taraflı olduğu o kadar belliydi ki… Çok acayipti. Sanki birileri için özel çaba gösteriyordu. Basın değil de davacı gibiydi. Onun üzerine makamdan çıkmasını istedim, teybini de fırlattım, o kadar. Ama bakalım ne yazacaklar, doğrusu ben de merak ediyorum…”

(ENSONHABER)

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.