|
Reklam
Reklam
Gündem

Beylikdüzü Belediyesi'nde intihar: Her şeyi açıklayacağım demişti

CHP tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na aday gösterilen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu zor günler geçirebilir. Belediye veznesinde 20 yıldır memur olarak çalışan Yaşar Uçar hakkında zimmetine para geçirdiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Uçar ise 'Her şeyi açıklayacağım' dedikten sonra 11 sayfalık bir mektup yazdı ve ardından kendi hayatına son verdi. Emniyet tarafından el konulan mektupta neler yazdığı ise henüz netlik kazanmadı.

Yeni Şafak
14:45 . 30/01/2019 Çarşamba
Yeni Şafak
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu.

Türkiye yerel seçim atmosferine her geçen gün biraz daha girerken, İstanbul'da CHP'nin adayı olan Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediyesi'nde zor günler geçiriyor. Zimmetine para geçirdiği iddia edilen bir belediye çalışanının önce mektup yazıp, ardından hayatına son verdiği ve mektuba Emniyet tarafından el konulduğu öğrenildi.

Beylikdüzü Belediyesi'nin veznesinde 20 yıla yakın süredir veznedar olarak görev yapan Yaşar Uçar hakkında zimmetine para geçirdiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

11 sayfalık mektup yazdı

  • Uçar, bu süreçte önce açığa alındı sonrasındaysa izne çıkarıldı. Yaşananlar karşısında 'Ne gerekiyorsa yapılsın' dediği öne sürülen Uçar, belediyede yaşadıklarına ilişkin 'Her şeyi anlatacağım' dedikten sonra başından geçenleri bir bir kaleme aldı.

Bu kapsamda 11 sayfalık mektup yazan Uçar, daha sonra apartman boşluğunda kendini asarak yaşamına son verdi. Söz konusu mektuba ise olay yerine gelen polisler tarafından el konuldu.

Açığı kapatması için makbuz kesmesini istediler

Uçar'ın hayatını kaybetmesinin ardından ailesi ve bazı belediye çalışanları Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu suçladı.

  • Acılı aileye göre, belediye yönetimi Yaşar Uçar'dan belediye bütçesindeki 150 bin liralık açığın kapanması için makbuz kesmesini istedi. Uçar bu talebi 'bedel karşılığı yok' gerekçesiyle reddetti.
  • Uçar'ın makbuz kesmemesi üzerine Beylikdüzü Belediye Başkanı ve CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, vezne görevlisi Uçar'ı izne çıkardı.

Belediye yetkilileri, Uçar'ın 150 bin lirayı zimmetine geçirdiği iddiasıyla görevden alındığını savundu. Uçar'ın önce açığa alındığı, sonra izinli sayıldığı öğrenildi.
#Ekrem İmamoğlu
#Beylükdüzü Belediyesi
#Veznedar
4 yıl önce
default-profile-img