Gündem BİLSEM sınav sonuçları açıklandı

BİLSEM sınav sonuçları açıklandı

BİLSEM sınav sonuçları 2021 açıklandı. MEB tarafından uygulanan BİLSEM sınavının sonuçları merakla bekleniyordu. Adaylar, BİLSEM sonuçları sorgulama linkine haberimizin içeriğinden erişim sağlayabilir.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​BİLSEM sınav sonuçları açıklandı! ​BİLSEM sınav sonuçları öğrenme ekranı
Arşiv

2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren bilim ve sanat merkezlerimizde (BİLSEM) eğitim alacak öğrencilerin yetenek alanlarına göre değerlendirmeleri tamamlandı. Tüm sınıf düzeyleri için taban puan genel zihinsel yetenek alanında 130, resim yetenek alanında 90, müzik yetenek alanında ise 70 puan olarak belirlendi.

Genel zihinsel, resim ve müzik yetenek alanlarında yapılan değerlendirme sonuçlarına ilişkin itirazlar 26 Temmuz-6 Ağustos 2021 tarihleri arasında öğrenci velileri tarafından il millî eğitim müdürlüklerine yapılacak. Bilim ve sanat merkezlerine kayıt hakkı kazanan öğrenciler 23 Ağustos-10 Eylül 2021 tarihleri arasında, ikamet ettikleri il/ilçelerin sorumluluk alanında yer alan bilim ve sanat merkezlerine başvurarak kayıtlarını yaptırabilecek.

BİLSEM SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS yerleştirme taban puanları belli oldu
GÜNDEM
KPSS yerleştirme taban puanları belli oldu
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.