Gündem Bozdağ MİT 18 ülkeden 80 FETÖcüyü paketledi

Bozdağ: MİT 18 ülkeden 80 FETÖ'cüyü paketledi

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, MİT'in yurtdışı operasyonlarının devam edeceğini vurgulayarak, ilk kez MİT'in dış operasyonlarıyla ilgili resmi rakamları açıkladı. İstihbarat teşkilatının bugüne kadar 18 ülkeden 80 örgüt üyesini 'paketleyip getirdiğini' söyleyen Bozdağ, yurtdışı operasyonlarına devam edileceğini de vurguladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Bozdağ: MİT 18 ülkeden 80 FETÖcüyü paketledi
MİT'in Kosova'daki operasyonun ardından 6 FETÖ üyesini Türkiye'ye getirmişti.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, MİT'in yurtdışı operasyonlarının sayısını ilk kez açıklayarak "Bugüne kadar teşkilat 18 ülkeden 80 FETÖ üyesini paketleyip getirdi" dedi.

Habertürk'te canlı yayın konuğu olan Bozdağ, MİT'e yurtdışında operasyon yetkisi verildiğini hatırlatarak, şöyle konuştu:

"İstihbarat teşkilatı istihbarat topluyor. Yurtdışında operasyonel faaliyet yürütme yetkisi verildi. Kosova benzeri operasyonlar sürecek

Kosova'daki olay büyük bir başarı.Bugüne dek 18 ülkeden 80 FETÖ'cüyü paketleyip getirdi. FETÖ paniğe kapıldı Pensilvanya'da."

Türkiye'den FETÖ'ye sınır ötesi operasyon!
OYNAT 03:29
Türkiye'den FETÖ'ye sınır ötesi operasyon!
15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından Türkiye'nin hız kazandırdığı FETÖ operasyonları 81 ilde yoğun bir şekilde sürdürülürken, yurt dışındaki örgüt yapılanmalarına da ağır darbeler vuruluyor. MİT'in çalışmaları sonucu bir bir yakalanan FETÖ'cüler Türkiye'ye getiriliyor.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.