Gündem CHP Milletvekili Gamze İlgezdi gittiği kuaförde olay çıkardı Kocası işletmeye mühürleme cezası kesti

CHP Milletvekili Gamze İlgezdi gittiği kuaförde olay çıkardı: Kocası işletmeye mühürleme cezası kesti

Ataşehir’deki bir kuaför işletmecisi, devamlı müşterileri olan CHP Milletvekili Gamze İlgezdi’nin sıra beklemek istemediği için olay çıkardığını ve Ataşehir Belediyesinin zabıta ekiplerinin dükkanını mühürlemek istediğini iddia etti. Kuaför işletmecisi sosyal medyadan paylaştığı mesajında, Gamze İlgezdi’nin eşi olan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile görüştüğünü ve belediye başkanının

"Müşteri eşimi mağdur ediyor ve siz hiçbir şey yapmıyorsunuz, orayı mühürleyeceğim" dediğini de ileri sürdü. Gamze İlgezdi ise yayınladığı açıklamada kuaförde yaşananları yalanlamadı.

Haber Merkezi Diğer Yeni Şafak
CHP İstanbul Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi.
CHP İstanbul Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi.

CHP milletvekili ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin eşi Gamze Akkuş İlgezdi, yıllardır müşterisi olduğu Ataşehir'deki kuaföre geçtiğimiz Mayıs ayında yeniden gitti.

İddiaya göre, her gittiğinde kendisine manikür yapan çalışanın başkasına hizmet verdiğini görünce sinirlendi. Kuaför olayın büyümemesi için diğer müşteriye bakan elemanı İlgezdi'ye yönlendirdi. Olaya sinirlenen müşteri İlgezdi'ye "Sizin siyasi kimliğiniz bizi ilgilendirmiyor, bizi mağdur etmeye hakkınız yok." dedi.

CHP'li bir müşterinin de"Yaptığınız CHP'ye hiç yakışmıyor" uyarısı sonrası öfkelenen İlgezdi'nin apar topar kuaförden çıktığı öne sürüldü.

Kuaför salonuna iki ayrı tebliğ ulaştı.
  • Yaşanan olayın ardından söz konusu kuaföre iki ayrı tebligat gönderildi. 17 Aralık günü Ataşehir Belediyesi’nden gönderilen tebligatta, kuafördeki asma katın usule aykırı ve kaçak olduğu belirtilerek bir ay içinde ruhsat alınması, aksi halde yıkılması gerektiği yazıyordu. 20 Aralık’ta gönderilen ikinci tebligatta ise asma katın 15 gün içinde yıkılması gerektiği bildirildi.

"Orayı mühürleyeceğim"

Tebligatın ardından kuaför sahipleri 31 Aralık'ta söz konusu asma katı yıktırdı ancak 6 Ocak günü belediye ekipleri yeniden kuaföre gelerek mühürleme işlemi yapacaklarını söyledi. Bunun üzerine randevu alan işyeri sahipleri Emre Erçevik ve Hakan Erdem, Başkan Battal İlgezdi’yle konuyu iletti. Erçevik, İlgezdi’nin kendilerine "Müşteri eşimi mağdur ediyor ve siz hiçbir şey yapmıyorsunuz, orayı mühürleyeceğim" dediğini iddia etti.

"Gerçeği yansıtmıyor"

Yaşanan olayın kamuoyunda yankı bulması üzerine

Gamze Akkuş İlgezdi konuya ilişkin kendi sosyal medya hesabından bir duyuru yayınladı. İlgezdi, "Siyasi kimliğim üzerinden şahsımı ve CHP'yi hedef alan haber ve yorumlar gerçeği yansıtmadığı gibi şahsımla da ilgisi yoktur" ifadelerini kullandı.

Doğru yatırımın adresi OSB’ler
Ekonomi

Doğru yatırımın adresi OSB’ler

80 şehirde sayıları 334’e ulaşan Organize Sanayi Bölgeleri’nde, yaklaşık 2 milyon kişiye istihdam sağlanıyor. Yatırımcısına bir alt bölgenin avantajlarından yararlanma; emlak ve kurumlar vergisi muafiyeti gibi pek çok fırsat sunan alanlar, doğru yatırımın adresi olarak gösteriliyor.
Altın yıl sonu 340 lirayı görebilir!
Ekonomi

Altın yıl sonu 340 lirayı görebilir!

ABD-İran gerilimi ve ardından yaşanan koronavirüsün küresel piyasalarda oluşturduğu riskler altın fiyatlarını rekor seviyeye ulaştırdı. Son 10 yılda altının yüzde 420 değer kazandığına dikkat çeken uzmanlar, yıl sonunda gram altın için 340 lira tahmininde bulunurken, altına yatırım yapacaklara ise döviz gibi al-sat yapılacak bir emtia olmadığı için uzun vadeli yatırım çağrısında bulunuyor.
İstanbul'da toplu ulaşıma zam üstüne zam yapan UKOME'nun üye sayısı değişti
Ekonomi

İstanbul'da toplu ulaşıma zam üstüne zam yapan UKOME'nun üye sayısı değişti

İBB tarafından ulaşıma yapılan zamların karar merci olan ve İETT ve metro hatlarına yapılan yüzde 35'lik zamlarla gündeme gelen Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)'nin üye sayısında düzenleme gidildi. Resmi Gazete'de yer alan yönetmelikle Büyükşehir Belediyeleri Koordinasyon Merkezleri Yönetmeliğinin Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin üye sayılarının ve ağırlıklarının belirlendiği 17. maddesi yeniden düzenlendi. Karara göre, büyükşehir belediyelerini 11 üye, kamuyu ise 14 üye temsil edecek. Kamuyu daha önce 10 üye temsil ediyordu ve UKOME'de zam kararları çoğunluğun onayı ile alınıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.