Gündem CHP PM Üyesi Kadıgil gözaltına alındı

CHP PM Üyesi Kadıgil gözaltına alındı

CHP Parti Meclis Üyesi avukat Saliha Sera Kadıgil, attığı bir tweet nedeniyle yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi IHA
CHP PM Üyesi Kadıgil gözaltına alındı
CHP Parti Meclisi Üyesi Saliha Sera Kadıgil.
CHP Parti Meclis Üyesi avukat Saliha Sera Kadıgil, attığı bir tweet nedeniyle yürütülen soruşturma kapsamında sabah ofisinde gözaltına alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'a hakaret suçlamasıyla yargılandığı bir davayla ilgili duruşmaya katılması gereken Kadıgil, polisler eşliğinde İstanbul Adliyesine getirildi. Kadıgil'in duruşmada ifade verdikten sonra emniyete götürülmesi bekleniyor.


Ezana hakaret eden CHP PM üyesi gözaltına alındı
OYNAT 00:58
Ezana hakaret eden CHP PM üyesi gözaltına alındı
Ezana hakaret eden CHP Parti Meclisi Üyesi Saliha Sera Kadıgil, gözaltına alındı.Twitter'da, “O ezanlar ki şahadetleri dinin temeli ama benim yurdumun üstünde ebedi inlemesin artık nolur ya. Resmen ağzıma ağzıma okunuyor her sabah” ve “Kapıda oynayan çocuklardan rahatsız olunca kızgın yağ dökem mi üstlerine. Ya da uykumdan uyandıran ezan için camiyi basıp imamı mı keseyim” yazan CHP'li Kadıgil gözaltına alındı.6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.