Gündem DGS yerleştirme sonuçları açıklandı

DGS yerleştirme sonuçları açıklandı! ÖSYM 2019 DGS yerleştirme sonuçları ekranı

DGS yerleştirme sonuçları açıklandı

ÖSYM, 2019-DGS yerleştirme sonuçlarını açıklandı. Adaylar sonuçları ÖSYM'nin sitesinden kimlik numarası ve şifreleri ile öğrenebilecek.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Arşiv
Arşiv

ÖSYM, 2019-DGS yerleştirme sonuçlarını açıklandı. Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 09-13 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak.

ÖSYM'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

"2019-DGS yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 04 Eylül 2019 tarihinde saat 16.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilirler.

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 09-13 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir."

DGS sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.