Gündem FETÖ evleri boşalttı hepsi köyüne gitti

FETÖ evleri boşalttı hepsi köyüne gitti

Örgüt evlerinde kalan FETÖ’cülerin 15 Temmuz’dan haberi varmış. Sözde KPSS çalışma evi sorumlusu olan mahrem imam Muhammet K., darbe girişiminden önce evi nasıl boşalttığını anlattı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​FETÖ evleri boşalttı hepsi köyüne gitti
Fotoğraf: Arşiv

ABDULLAH SARİCA

Örgüt evlerinde kalan FETÖ’cülerin 15 Temmuz’dan haberi varmış. Sözde KPSS çalışma evi sorumlusu olan mahrem imam Muhammet K., darbe girişiminden önce evi nasıl boşalttığını anlattı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında mahrem imam olduğunu tespit ettiği Muhammet K. hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis talebiyle iddianame hazırladı.

  • Ankara 28. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianameye göre, itirafçı olmak isteyen Muhammet K., “şehir dışı talebe mesulü” ve “bölge talebe mesulü” gibi görevlerin yanısıra örgüt mensubu askerlerden de sorumlu olduğu bilgisini verdi. Memur olduktan sonra örgütün sözde KPSS çalışma evlerinden birinin sorumluluğunu yaptığını söyleyen FETÖ’cü mahrem imam, “Bu evde 5 kişi vardı. 15 Temmuz’dan önce bu evde kalanları tedbir amaçlı memleketlerine gönderdik. Evdeki eşyaları da spotçulara sattım” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.