Gündem FETÖnün gizli Almanya zirvesi

FETÖ’nün gizli Almanya zirvesi

FETÖ mağdurlarından emekli askeri hakim Ahmet Zeki Üçok, terör örgütünün eylül ayı sonunda Almanya’da gizli toplantı yaptığını açıkladı. Üçok, “Toplantıda örgütün yeni harekât planı belirlendi. ByLock, Bank Asya, ankesörlü telefon ve 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler toplantının gündemiydi. Militanlara, FETÖ ile mücadele eden kişileri korkutma ve tehdit etme yönünde talimatlar verildi” dedi.

Fatih Özer Yeni Şafak
Ahmet Zeki Üçok
Ahmet Zeki Üçok

FETÖ kumpası yüzünden 4 yıl hapis yatan emekli askeri hakim Ahmet Zeki Üçok, terör örgütünün Eylül ayı sonunda Almanya’da gizli toplantı yaptığını söyledi. FETÖ’nün üst düzey isimlerinin de katıldığını toplantıya ilişkin edindiği bilgileri paylaşan Üçok, gizli toplantıya ilişkin şunları anlattı:

HAREKAT PLANI BELİRLENDİ

  • “ABD’de yaşayan, FETÖ’nün medya yapılanmasında yer alan firariler de toplantıda yer aldı. Toplantıda örgütün yeni harekât planı belirlendi. ByLock, Bank Asya, ankesörlü telefon ve 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler toplantının gündemiydi. Örgüt militanlarına delilleri itibarsızlaştırma, FETÖ ile mücadele eden kişileri korkutma ve tehdit etme yönünde talimatlar verildi.

O TALİMATLAR UYGULANIYOR

O gün orada verilen talimatlar bir bir uygulanıyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı’nın FETÖMETRE ile FETÖ’cüleri tespit etme girişimini engellemek için Birleşmiş Milletler’e kadar şikayet ettiler. Ankesörlü telefonların delil olamayacağına ilişkin Kahramanmaraş 4. Ağır Ceza ve Muğla 2.Ağır Ceza arka arkaya kararlar verdi.”

ABD’LİLER KARA PARA İÇİN GELDİ

  • ABD’den Türkiye’ye gelen FBI yetkililerinin ele aldığı konular hakkında da bilgiler veren Üçok, şöyle devam etti: “FETÖ’nün, ABD’de 189 okulu bulunuyor. Bu okullarda 80 bin öğrenci eğitim görüyor. Eğitim verenlerin yüzde 70’i ise Türk. FETÖ’nün uluslararası yasa dışı faaliyetlerini hukuki olarak soruşturan Amsterdam&Partners hukuk firmasının yetkilisi Robert Amsterdam ile irtibat halindeyim.

OKULLARLA BAĞI VAR

Amsterdam, bana ‘ABD’deki FETÖ okullarına ilişkin yaptığı kara para aklama çalışmalarını FBI yetkililerine verdiğini’ söyledi. Bunun üzerine örgütün okulları, FBI ve savcılık tarafından mercek altına alındı. Soruşturmayı yürüten New York ve Washington savcılarının incelemeleri sonucunda darbenin beyin takımında yer alan Kemal Batmaz’ın bu okullarla olan bağı tespit edildi ve ABD’li savcılar Batmaz’ın ifadesini aldı.

YILLIK 1 MİLYAR $ GELİR

Kara para aklama konusuna ilişkin Amsterdam, FBI’ya birtakım örnekler de sundu. FETÖ sadece Teksas’ta bulunan okullarından yıllık 317 milyon dolar gelir elde etti. Bu rakam ABD’nin geneline vurulduğunda 1 milyar dolara yaklaşıyor. Öğretmenler ABD’de ortalama 2 bin 500 dolar maaş alıyor, ancak FETÖ okullarında her bir öğretmen bin 550 dolar alıyor. Maaşların yaklaşık yüzde 40’ı himmet olarak örgüte aktarılıyor. Bu paralarla ABD’li senatörler otellerde ağırlanıyor, seçimlerdeki adaylar destekleniyor, belediye başkanlarının ihtiyaçlar karşılanıyor.”

REKLAM
  • Tehdit ediliyorum
  • Ahmet Zeki Üçok’a birkaç ay önce Almanya’dan tehdit mektubu geldi.
  • Gizli toplantıda alınan kararlar arasında FETÖ’ye karşı mücadele edenlerin de infaz edilmesi yönünde talimatların verildiğini belirten Üçok, “FETÖ ile mücadele edenlerin sayısı azaldı. 30 Haziran 2014 tarihinde hapisten çıktıktan sonra televizyon ve gazetelerde FETÖ’nün yaptıklarını anlatmaya başlamamın ardından tehdit mektupları gelmeye başladı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra öldürülecekler listesinde de adım yer almaktaydı. Bir dönem özel koruma statüsü ile korundum. Ancak o koruma statüsü Ağustos ayında kaldırıldı. Birkaç ay önce Almanya’dan mektup geldi. Eşime ve kızıma yönelik tehdit mesajları içeren mektuplar gönderildi. Sosyal medya hesaplarından da tehdit alıyorum. Konuya ilişkin İstanbul Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı” dedi.

17 hakim savcıya ihraç
GÜNDEM
17 hakim savcıya ihraç

Darbeyi 2 yıl önce söylemiş
GÜNDEM
Darbeyi 2 yıl önce söylemiş

Hava’da sürpriz
emeklilik
GÜNDEM
Hava’da sürpriz emeklilik
Kılıçdaroğlu saldırıya uğradı

Kılıçdaroğlu saldırıya uğradı

CHP Lideri güvenlik amacıyla bir evde tutuluyor.
Küresel terördeyeni kabus

Küresel terörde
yeni kabus

Sri Lanka'daki saldırı 4. nesil savaşın son halkası.
Sonuna kadartörenlere katılacağım

Sonuna kadar
törenlere katılacağım

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Ankara'da konuşuyor.
Sri Lanka'da eş zamanlı patlamalar

Sri Lanka'da eş zamanlı patlamalar

8 ayrı patlamada 2'si Türk 207 kişi öldü, 450'den fazla yaralı var.
Yemeği ve ilaçlarını reddediyor

Yemeği ve ilaçlarını reddediyor

​Beşir'in sıvı maddeler ile damardan beslendiği açıklandı.
İtiraz yarın görüşülebilir

İtiraz yarın görüşülebilir

​AK Partili Yavuz, itiraz sürecini değerlendirdi.
FETÖ kataloğu<br>dijitale de taşımış

FETÖ kataloğu
dijitale de taşımış

Örgütün dijital evlilik kataloğu ele geçirildi.

​Bahçeli, MHP kampının kapanışında konuşuyor.
Şimdiki hali<br>herkesi şaşırttı

Şimdiki hali
herkesi şaşırttı

​5 yıl sonra aynı yeri yeniden fotoğrafladılar.
24 cumhurbaşkanı adayı

24 cumhurbaşkanı adayı

​Cezayir'de Buteflika'nın istifasının ardından cumhurbaşkanlığı seçimi.
En çok 5 kuruş <br>en az 1 kuruş var

En çok 5 kuruş
en az 1 kuruş var

Tedavüle sunulan paraların değeri açıklandı.
NATO lojmanına <br>'Irak' kurşunu

NATO lojmanına
'Irak' kurşunu

​Saldırıyı yapan iki kişi kısa sürede yakalandı.
Fransa sokakları yanıyor

Fransa sokakları yanıyor

Sarı Yelekliler, gösterilerin 23. haftasında.
Bit pazarından çıkan hazin bir öykü<br>

Bit pazarından çıkan hazin bir öykü

Altıparmak dağlarında hayatını kaybeden Kazım Küçükalp'in mektuplarından belgesel çekildi.
Hamile kadın<br>arabada sıkıştı

Hamile kadın
arabada sıkıştı

​Aracı kullanan kocası gözyaşlarına boğuldu.
Kime suikast yapacaklardı

Kime suikast yapacaklardı

​Yeni Şafak, İstanbul'da yakalanan BAE ajanları hakkında önemli bilgilere ulaştı.
Nisan'da kar uyarısı

Nisan'da kar uyarısı

Yurdun büyük bir bölümünde havalar soğuyacak.
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
İki BAE casusu İstanbul'da yakalandı
Gündem

İki BAE casusu İstanbul'da yakalandı

İstanbul'da iki Birleşik Arap Emirlikleri ajanı, Milli İstihbarat Teşkilatı ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün ortak operasyonuyla yakalandı. Yakalanan ajanlardan birinin Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgisi olabileceği üzerinde durulduğu kaydedildi. Casusluk faaliyetinde bulunan iki ismin Pazartesi günü gözaltına alındığı, söz konusu ajanların, BAE adına casusluk yaptıklarını itiraf ettikleri bildirildi. İstanbul'da gözaltına alınan iki BAE ajanının, siyasi, askeri ve uluslararası casusluk suçlamasıyla tutuklanmaları talebiyle İstanbul 2. Sulh Mahkemesi'ne sevk edildi. Mahkeme iki ajanın tutuklanmasına karar verdi.
Fransa Konsolosluğu önünde katliam protestosu
Gündem

Fransa Konsolosluğu önünde katliam protestosu

Libya'da yaşan katliama destek veren Fransız hükümeti İstanbul Taksim'de bulunan konsolosluk önünde protesto edildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.