Gündem Gana Büyükelçisi Francisca Ashietey-Odunton Büyükşehirin kursiyerleriyle bir araya geldi

Gana Büyükelçisi Francisca Ashietey-Odunton Büyükşehir’in kursiyerleriyle bir araya geldi

Van Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Gana Büyükelçisi Francisca Ashietey-Odunton ve büyükelçi eşleri Büyükşehir Belediyesi kursiyerleri ile bir araya gelerek, dikiş makinası hediye etti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Gana Büyükelçisi Francisca Ashietey-Odunton Büyükşehir’in kursiyerleriyle bir araya geldi
Van

Gana Büyükelçisi Francisca Ashietey-Odunton, Gana diplomatik sekteri Nanaıa Yaa Wadee, Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisinin eşi Pauline Mulumba Tshidimba, Güney Sudan Büyükelçisinin eşi Amal Elzubeer ile Gambiya Cumhuriyeti Büyükelçisi’nin eşi Sally Manneh, gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Van’a geldi.

İlk olarak Akdamar Adası, Urartu Müzesi, Kedi Evi, ve Van Kalesini ziyaret eden Büyükelçi ve Büyükelçi eşleri akşam yemeğinde Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve eşi Meral Bilmez ile bir araya geldi.

Daha sonra Van Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Büyükelçi ve Büyükelçi eşleri Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığına gitti. Burada Genel Sekreter Yardımcısı Esiner Çetin ve Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selma Biçek tarafından karşılanan Büyükelçi ve Büyükelçi eşleri kursları gezerek kadın kursiyerler ile bir araya geldi. El emeği göz nuru ürünleri inceleyen Büyükelçi ve beraberindekiler kursiyerlere dikiş makinası hediye etti.

Kadın ve Aile Hizmetleri Bünyesindeki kursları çok beğendiğini dile getiren Büyükelçisi Francisca Ashietey-Odunton’u güçlü ve maharetli kadınları görmenin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyerek yapılan ürünlerin çok güzel olduğunu ifade etti.

Büyükelçi ve Büyükelçi eşlerini kurslarda misafir etmekten dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını belirten Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selma Biçek’te hediyelerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Kursiyerlerde kendilerini ziyarete gelen Büyükelçi ve Büyükelçi eşlerine el emeği ürünlerden hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.