Gündem İnsanlık tarihiseni lanetledi

İnsanlık tarihi seni lanetledi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ABD’nin artık arabulucu olma rolünü kaybettiğini söyledi. ABD Başkanı Trump’a tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “İstediğini yaparsan tarihe kanlı Pazartesileri mal edersin, başka bir şey yapmazsın ve insanlık tarihi seni yaşam boyu lanetler” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​CHP lideri Kılıçdaroğlu
​CHP lideri Kılıçdaroğlu

Partisinin Meclis grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kürsüye, boynuna taktığı Kubbet-üs Sahra çizimi Türk bayraklı atkı ile çıktı.

Filistin halkına yapılan zulüm ve katliam şiddetle kınayan Kılıçdaroğlu, "Beklerdik ki bütün dünya ayağa kalksın. ABD, Ortadoğu'nun kan gölü olmasına sessiz kalmanın ötesinde, teşvik ediyor. Pimi çekilen bir bombayı Ortadoğu'nun kalbi olan Kudüs'e yerleştirdiler" dedi.

Ortadoğu'da barışın olmasını istediklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, ancak bu barışın silahla, kavgayla olmayacağını vurguladı. ABD'ye seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, "Birleşmiş Milletler kararlarını uygulamıyorsun, 'Ben istediğimi yaparım' diyorsun. İstediğini yaparsan tarihe kanlı Pazartesileri mal edersin, başka bir şey yapmazsın ve insanlık tarihi seni yaşam boyu lanetler" diye konuştu.

KİMSE DEMOKRASİ DERSİ VERMESİN

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, acımasızca o insanların üzerine kurşun yağdıranları tarihin asla unutmayacağını vurgulayarak, "Kimse bundan sonra kalkıp da dünyaya demokrasi dersi vermesin. Her demokrasi dersi verdiklerinde onlara kanlı Pazartesi'yi hatırlatmak insanlığın temel görevlerinden birisi olmak zorundadır. Ortadoğu'da ABD artık arabulucu olma rolünü tümüyle kaybetmiştir. Çünkü taraftır. İsrail hükümetinden yana taraftır" dedi. Kılıçdaroğlu, Türkiye'de 3 günlük yas ilan edilmesini doğru bulduğunu belirtti.

Vahşi
DÜNYA
Vahşi

Meclis’ten
ortak bildiri
GÜNDEM
Meclis’ten ortak bildiri

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.