Gündem İstanbul Kültür Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü için başvuru zamanı

İstanbul Kültür Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü için başvuru zamanı

İstanbul Kültür Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Bahar Yarıyılı başvuruları başladı. 20 anabilim dalı ve 4 ana sanat dalında 67 tezli-tezsiz yüksek lisans ve 11 doktora programı bulunan Kültür Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’ne online başvurular 5 Şubat 2021 tarihine kadar devam edecek.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​
İstanbul Kültür Üniversitesi
​ İstanbul Kültür Üniversitesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), COVID 19 pandemisini bireysel ve kariyer gelişimi için fırsata dönüştürmeyi hedefleyen adaylar için lisansüstü eğitimde geniş bir program ağı sunuyor. Başvuruların https://aday.iku.edu.tr/tr/202... adresinden online yapılabildiği lisansüstü eğitim programları, alternatif burs olanaklarıyla da dikkati çekiyor.

Lisans derecesini yeni almış kişiler, bir süre önce mezun olmuş ve şu anda çalışan ancak eğitimlerine devam etmek ve mesleki gelişimlerini ilerletmek isteyenler ile uzun yıllardan beri lisansüstü eğitim almak isteyenler için alternatif programlar sunan İKÜ, bu alanda burs olanaklarıyla da öne çıkıyor.

  • İstanbul Barosu üyelerine Özel Hukuk/Kamu Hukuku lisansüstü programlarında %25 indirim sunan üniversitenin, İstanbul ilinde görev yapan 657 sayılı devlet memuru kadrolarına tabi ve özel okullardaki kadrolu öğretmenler için yüzde 50 indirim olanağı bulunuyor.

ALES ve lisans diploma notuna göre yüksek lisans ve doktorada yüzde 100’e varan başarı bursları bulunan Kültür Üniversitesi’nin lisansüstü eğitimde burs kriterleri şöyle: ALES puanı 85 ve üstü olup lisans diploma notu 3,50 ve üstü öğrenciler yüzde 100; ALES puanı 80 ve üstü olup lisans diploma notu 3,25 ve üstü adaylar yüzde 75; ALES puanı 75 ve üstü, lisans diploma notu 3,00 ve üstü olan adaylar ise yüzde 50 bursla yüksek lisans eğitimi alabiliyorlar.

İKÜ’de burslu doktora yapmak içinse adayların yüzde 100 burs için ALES puanı 85 ve üstü, lisans diploma notu 3,00 ve üstü, yüksek lisans diploma notu 3,50 ve üstü; %75 burs için ALES puanı 80 ve üstü, lisans diploma notu 3,00 ve üstü, yüksek lisans diploma notu 3,25 ve üstü kriterlerini aynı anda karşılaması gerekiyor. Doktorada yüzde 50 burs için belirlenen kriterler ise şöyle: ALES puanı 75 ve üstü, lisans diploma notu 3,00 ve üstü, yüksek lisans diploma notu 3,00 ve üstü olmalı.

İKÜ’de pandemi döneminde lisansüstü eğitim hizmetini kurumsal uzaktan öğretim çözümü CATS üzerinden sunduklarını belirten İKÜ Lisansüstü Eğitim Müdürü Prof. Dr. Tunç Mısırlıoğlu, dijital ortamda yüksek lisans ve doktora eğitim süreçlerini şöyle özetledi: “Geçtiğimiz dokuz aylık süreçte öğrencilerimizin araştırma yapmayı, araştırma bulgularını ve fikirlerini nasıl organize edeceklerini öğrendikleri ve belirli konularla ilgili görüşlerini formüle edebildikleri, daha akademik cümleler kurdukları ve bunları yazılı hale getirebildikleri görüldü. Elbette bu süreç yavaş ve zor olabilir; ancak bir tür bedensel ve zihinsel egzersiz olarak öğrencilerin alışkanlıklarını değiştirebilir. Sonunda zihinsel gelişim, yaratıcılık, eleştirel-analitik düşünme, yenilikçilik, iletişim, duygusal zekâ ve problem çözme yetenekleri gibi becerileri gelişebilecektir. Bu beceriler, işverenlerin 21. yüzyılda mezunlardan giderek daha fazla talep ettiği bir unsurlardır.”

Adaylar, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesindeki yüksek lisans ve doktora programlarına ilişkin ayrıntılı bilgi ve başvuruyu https://aday.iku.edu.tr/tr/202... adresinden 5 Şubat 2021 tarihine kadar gerçekleştirebilirler.

Abone Ol Google News
Kademeli normalleşme heyecanı

Kademeli normalleşme heyecanı

​İstanbul'da iş yerleri geceden hazırlık yaptı.
Putin’e boyun eğdi

Putin’e boyun eğdi

Yenilgiyi Rus İskender füzelerinin yetersizliğine bağlamıştı.
İstifa etti miettirildi mi?

İstifa etti mi
ettirildi mi?

​Sancar'ın Kılıçdaroğlu tarafından istifaya zorlandığı öne sürüldü.
Kontrollü yeni hayat

Kontrollü yeni hayat

​Erdoğan, Türkiye'nin merakla beklediği süreci başlattıklarını duyurdu.
Zaferin medya üssü

Zaferin medya üssü

​Azerbaycan, Ermeni ordusunun yanında diasporaya karşı da mücadele verdi.
Dünya küçüldü <br>Türkiye büyüdü

Dünya küçüldü
Türkiye büyüdü

​Hızlı tedbirler üretim altyapısının süreci az hasarla kapatmasını sağladı.
İlk kez sergileniyor

İlk kez sergileniyor

​Köküne Dönen Dal ait olduğu yerde.
Terör örgütü DEAŞ'a büyük darbe

Terör örgütü DEAŞ'a büyük darbe

Sınır dışı edilen yabancı terörist sayısı 8 bin 292.

Ülkemizin potansiyeline güveniyoruz

Ülkemizin potansiyeline güveniyoruz

​Mart 2019'da faaliyet göstermeye başlayan Emlak Katılım, sektörün en yeni oyuncusu.
Altmış dört İslam <br>şehrini fotoğrafladı

Altmış dört İslam
şehrini fotoğrafladı

Sergi Ramazan Bayramı'na kadar ziyarete açık olacak.
Kripto paradan <br>biz de kaygılıyız

Kripto paradan
biz de kaygılıyız

​Yeni Şafak'ın haberleri üzerine bakanlıktan açıklama.
İl il kısıtlama haritası

İl il kısıtlama haritası

​Sokağa çıkma kısıtlamasının kalktığı iller belli oldu.
Böylesi ancak filmlerde olur

Böylesi ancak filmlerde olur

Sahile vuran Nil kaplumbağası görenleri şoke etti.
Karadeniz'de<br>durum kötü

Karadeniz'de
durum kötü

Bakan Koca haftalık vaka sayılarını açıkladı.
Risk gruplarına göre<br>tedbirler değişecek

Risk gruplarına göre
tedbirler değişecek

​İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine genelge gönderdi.
Hitler'i herkes görsün

Hitler'i herkes görsün

​CHP'li Belediye Başkanı, partisinin Meclis üyesini zabıta zoruyla salondan attırdı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.