Gündem Kritik üsteki FETÖcü itirafçı oldu Spor salonuna geliyor musun?

FETÖ'cü askerlerin birbirleriyle konuşurken kullandığı şifreli kelimeler

Kritik üsteki FETÖ’cü itirafçı oldu: Spor salonuna geliyor musun?

FETÖ’nün TSK’daki yapılanmasına yönelik ankesör soruşturmasında gözaltına alınan Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü’nden muvazzaf Astsubay Z.A. itirafçı oldu. Yurt dışındaki hava harekatlarının merkezinde görevli Z.A., FETÖ üyesi olan TSK mensuplarının ismini tek tek savcılıkla paylaştı.

Mustafa Sait Özkan Yeni Şafak
Fotoğraf:Arşiv
Fotoğraf:Arşiv

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından TSK’daki FETÖ üyelerine yönelik yürütülen ankesörlü telefon soruşturması kapsamında geçen hafta 119’u muvazzaf 167 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Soruşturma kapsamında Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığı’nda Hava Radar Kıta Komutanlığı’nda görevli Astsubay Z.A da gözaltına alındı. Suriye’nin kuzeyine yönelik Fırat Kalkanı, Barış Pınarı, Zeytin Dalı, Bahar Kalkanı harekatları gibi yurt dışındaki terör unsurlarına yönelik hava harekatının koordine edildiği Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığı’nda görevli muvazzaf Astsubay Z.A itirafçı oldu.

Yargıtay'dan FETÖ kararı: Ankesör kesin delil
GÜNDEM
Yargıtay'dan FETÖ kararı: Ankesör kesin delil

HAREKAT NOKTASININ GÖBEĞİNDE

Z.A, Aralık’tan itibaren FETÖ’nün TSK’daki yapılanmasına yönelik gerçekleştirilen 6 operasyonda itirafçı olan 145 isimden bir tanesi oldu. Henüz 25 yaşında olan Z.A, örgüt ile İzmit ilinde lise ikinci sınıfa giderken tanıştığını aktardı. Liseyi bitirdikten sonra İstanbul’daki örgüt evinde üniversiteye hazırlanan Z.A 2013 yılında İzmir Hava Meslek Yüksek Okulu’nu kazandı.

‘SPOR SALONUNA GELİYOR MUSUN?’

İfadesinde örgüt abiliğini yapan isimleri savcılıkla paylaşan Z.A, örgüt abisiyle askeri öğrenciyken ilk etapta bir doktorun evinde buluştuklarını aktardı. Z.A: “Eve gitmeden önce ‘Said’ kod isimli şahıs ankesörlü dediğimiz sabit bir hattan cep telefonumu arıyor, ‘Spor salonuna geliyor musun’ şeklinde aramızda anlaştığımız şifreyi söylüyordu. Biz de cevabımızı veriyorduk. Bazen, kendisi sabit hattan arayarak, ‘Spor iptal’ diyerek o hafta yapacağımız buluşmanın iptal olduğunu bildiriyordu. Eve gittiğimde doktor ve eşi salona gelip bize katılmıyordu. Mahrem abi ile Gülen kitapları ve namaz kılıp güncel konulardan konuşup ayrılıyorduk.”

İtirafçı oldular: FETÖ soruşturmalarında gözaltına alınmışlardı
GÜNDEM
İtirafçı oldular: FETÖ soruşturmalarında gözaltına alınmışlardı

ARKADAŞI TEŞHİS ETTİ İFADEYİ DOĞRULADI

  • Soruşturma kapsamında daha önce Z.A hakkında teşhiste bulunan askeri okuldan sınıf arkadaşı S.Ö’nün de ifadesi de soruşturma dosyasında kendisine yer buldu. S.Ö kendisiyle beraber örgüt evinde kaldığını söylediği Z.A’ya söz konusu ifade ve söyleyecekleri soruldu. Z.A ifadenin ve teşhisin doğru olduğunu belirterek örgüt evinde beraber kaldıklarını savcılıkla paylaştı.

FETÖ örgütten olmayan askeri öğrencilere 'şekillendirme' ve 'sıfırlama' taktiği uygulamış
GÜNDEM
FETÖ örgütten olmayan askeri öğrencilere 'şekillendirme' ve 'sıfırlama' taktiği uygulamış
Abone Ol Google News
Ankara'da cuma namazı saat kaçta?
Gündem

Ankara'da cuma namazı saat kaçta?

Müslümanlar için büyük öneme sahip olan mübarek cuma namazı bu hafta da büyük bir katılımla kılınacak. Cuma namazına gidecek olanlar Ankara'da cuma saatini arıyor. Camileri dolduracak cemaat Ankara'da cuma namazı saat kaçta? sorusunun cevabını merak ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığının takvimine göre, Ankara'da cuma namazı saat 12.59'da.
TBB Başkanı Metin Feyzioğlu: Bizim yöntemimiz Meclisimizle, milli iradenin tecelli ettiği yerle yakın noktada olmadadır
Gündem

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu: Bizim yöntemimiz Meclisimizle, milli iradenin tecelli ettiği yerle yakın noktada olmadadır

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, barolara yönelik kanun teklifi üzerinde görüşmeyi reddetmenin sürecin dışında kalmak olduğunu ifade ederek, "Bizim yöntemimiz her zaman için Meclisimizle, milli iradenin tecelli ettiği yerle yakın noktada olmadadır" dedi. Feyzioğlu, kendisine yönelik tepkilere ilişkin, "Bizim yöntemimiz her zaman için Meclisimizle, milli iradenin tecelli ettiği yerle yakın noktada olmadadır. Adalet Bakanlığı ile diyalog içinde olmaktır. Cumhurbaşkanlığı ile diyalog içinde olmaktır. Biz avukatız. Mahkemenin kapısında durup, 'Bu hakim nasıl olsa bizim istediğimiz gibi karar vermeyecek' deyip içeri girmekten vazgeçiyor muyuz? Ya da hakimi protesto etmek için duruşma kapısında bekliyor muyuz? İçeri giriyoruz, açıklamamızı yapıyoruz, dilekçemizi veriyoruz, davayı kaybedersek alıyor istinafa götürüyoruz, temyize götürüyoruz" ifadelerini kullandı.

DSÖ Direktörü Kluge'den Türkiye'ye övgü: Hem halkınızı hem de mültecileri korudunuz
Hayat

DSÖ Direktörü Kluge'den Türkiye'ye övgü: Hem halkınızı hem de mültecileri korudunuz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile DSÖ Direktörü Kluge ortak açıklama yaptı. Türkiye'ye övgülerde bulunan Kluge, "Türk halkı dünyanın en büyük pandemisine karşı bünyesindeki en iyi duruşu sergiledi. Hiç kimsenin geride bırakılmadığı bir çalışma yapmalıyız" ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.