Gündem Sincarın 2 numarası hastanede öldü

Sincar’ın 2 numarası hastanede öldü

PKK’nın sözde Sincar sorumlusu İsmail Özden’in vurulduğu operasyonda ağır yaralanan terörist Mahir Serhat da tedavi edildiği hastanede öldü.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Sincar’ın 2 numarası hastanede öldü
​PKK’nın sözde Sincar sorumlusu İsmail Özden

Mahir Serhat, Irak’ın kuzeyindeki Sincar şehrinde terör örgütü PKK adına faaliyet gösteren 2 numaralı isimdi. Hava operasyonunda ağır yaralanan Mahir Serhat’ın bölgeden alınarak 14 gündür tedavi gördüğü Selahaddin bölgesinde bir hastaneye kaldırıldığı ve burada öldüğü öğrenildi. Geçtiğimiz 15 Ağustos’ta Irak’ın kuzeyinde Türk Silahlı Kuvvetleri ve MİT’in ortak icra ettiği operasyonla; PKK’nın Sincar elebaşısı “Mam Zeki Şengali” kod adlı İsmail Özden, havadan vurularak etkisiz hale getirilmişti.

TERÖR ÜSSÜ OLACAKTI

Özden’in hareket halindeyken vurulan aracında bulunan diğer teröristlerden bazıları da ölmüş ya da yaralanmıştı. PKK’nın Sincar’da Kandil Dağı’ındaki gibi ikinci bir terör üssü kurmaya çabaladığı biliniyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.