Gündem Türkiyeyi ağlatan baba kız hasret giderdi

Türkiye'yi ağlatan baba kız hasret giderdi

İcra memurlarının babasının yanından zorla alarak annesine götürdüğü küçük Yağmur'un gözyaşları Türkiye'yi ayağa kaldırmıştı. Baba Metin Ç.’nin tedbiren velayetin değiştirilmesine ilişkin mahkemeye talebinin ardından anne Züleyha Ç. Metin Ç. ve küçük Yağmur adli pedagogla görüştü. Annenin görüşmesi esnasında baba ve kız beklerken hasret giderdi.

Haber Merkezi Diğer
İcra yoluyla alınan küçük Yağmur babasıyla hasret giderdi
İcra yoluyla alınan küçük Yağmur babasıyla hasret giderdi

İstanbul Bağcılar’da yaşayan Metin Ç., geçtiğimiz senelerde eşine boşanma davası açtı. 5 yıl süren mahkeme süresince kızının velayeti geçici olarak anneye verildi. Bu süre zarfında kızıyla zaman zaman görüşen baba Metin Ç., kızının bir ay kendisinde kalması hakkını kazandı. Bir aylık süre sonunda ayrılamayan baba kız, eski eşin açmış olduğu icra davasıyla ayrılmak zorunda kaldı.

Minik Yağmur, ağlayarak gitmek istemediğini ifade etmesine rağmen, annesi, polis ekipleri, icra memurları ve pedagog eşliğinde babasından alındı. Hürriyet'te yer alan habere göre; baba ve kızın ayrılmamak için feryat ederek mücadele verdi. Kendisini almaya çalışan annesine de tepki gösteren minik Yağmur "ben mal mıyım" diye bağırarak babasına sarıldı. Annesinin tüm çabalarına rağmen babasının kucağından inmeyen Yağmur, "Baba beni bırakmayacaksın değil mi?" diyerek uzun süre gözyaşı döktü. Memurların ısrarı üzerine kızı ile birlikte evinden aşağı inen baba Metin Ç., "Zorla götürüyorlar seni kızım. Bu ülkede böyle" diyerek duruma isyan etti. Metin Ç. ve kızı Yağmur, sonunda polis aracına binerek karakola gitti. Karakolda Yağmur annesine teslim edildi.

Küçük Yağmur babasıyla hasret giderdi

ANNE GÖRÜŞÜRKEN HASRET GİDERDİLER

Baba Metin Ç.’nin kızı yanında olduğu bir aylık süreçte annesinden şiddet gördüğü gerekçesiyle Bakırköy 2. Aile Mahkemesi’ne başvurmasının ardından mahkeme bireylerin adli pedagog tarafından dinlenmesine karar vermişti. Bakırköy Adalet Sarayı’na Yağmur annesi Züleyha ile beraber gelirken, baba Metin Ç. yalnız geldi. Küçük Yağmur’u adliyenin Adli Görüş Odası (AGO)'da pedagogla görüşmesinin ardından Metin Ç.’de uzman psikologla görüştü.

REKLAM
Züleyha Ç.’nin görüşmesi sırasında Yağmur ve babası hasret giderdi.

Görüşmelerin sonucunda uzmanların edindiği izlenimleri mahkeme dosyasına rapor olarak sunulacak.

Çocuğa icra takibi dönemi son buluyor
GÜNDEM
Çocuğa icra takibi dönemi son buluyor

İcrayla alınan Yağmur'un annesi konuştu
GÜNDEM
İcrayla alınan Yağmur'un annesi konuştu

Bu görüntüler
son bulacak
GÜNDEM
Bu görüntüler son bulacak

Bakanlıklar devrede: Kanun değişiyor
GÜNDEM
Bakanlıklar devrede: Kanun değişiyor

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.