Gündem Yetimlerin yuvasıeğitime hazır

Yetimlerin yuvası eğitime hazır

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve Katar Yardım Kuruluşu (RAF) ortaklığında geçtiğimiz yıl Reyhanlı’da hayata geçirilen Çocuk Yaşam Merkezi, Suriye Savaşı'nda yetim kalan 990 çocuğun yeni yuvası oldu.

Fatih Özer Yeni Şafak
Yeni eğitim döneminde yaşam merkezinde Suriyeli 500 yetim kız ve 490 yetim erkek eğitim görecek.
Yeni eğitim döneminde yaşam merkezinde Suriyeli 500 yetim kız ve 490 yetim erkek eğitim görecek.

Suriyeli yetim çocuklara eğitim, sağlık ve psikolojik destek konusunda hizmet veren merkez, yeni eğitim sezonuna hazırlandı. Merkezde, ilk ve ortaokulun yanı sıra sağlık merkezi, kütüphane, tiyatro salonu, spor alanları, market, kuaför ve yürüyüş parkuru bulunuyor.

55 VİLLA 33 DERSLİK

RAF-İHH tarafından 100 dönümlük arazi üzerine inşa edilen 55 villadan oluşan Çocuk Yaşam Merkezi'nde 33 derslik bulunuyor. İHH Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi Medya Sorumlusu Selim Tosun, her zaman yetimlerin yanında olmaya çalıştıklarını vurguladı. Tosun, “Yetim çocuklarımızın Geriye kalan yaşamlarını daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu ortamlarda geçirebilmeleri için yoğun çaba sarf ediyoruz” dedi.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.