Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Hayat 10 ülkede "Kardeşlik sofrası" kuruldu

10 ülkede "Kardeşlik sofrası" kuruldu

Anadolu Öğrenci Birliği ile İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nce Dünya Yetimler Günü dolayısıyla 10 ülkede "Kardeşlik sofrası" kuruldu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
10 ülkede Kardeşlik sofrası kuruldu
​Anadolu Öğrenci Birliği ile İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nce Dünya Yetimler Günü dolayısıyla 10 ülkede "Kardeşlik sofrası" kuruldu.

Anadolu Öğrenci Birliğince yapılan açıklamada, üçüncü geleneksel "Kardeşlik sofrası"nın bu yıl Kudüs, Makedonya, Bosna Hersek, Arnavutluk, New York, Kırgızistan, Somali, Bangladeş, Kıbrıs ve İdlip'te kurulduğu kaydedildi.

Açıklamada, tamamen öğrenciler tarafından toplanan yardımlarla İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği organizasyonunda, 10 ülkede yetimler için sofralar kurulduğu ve ailelerin ziyaret edildiği bildirildi.

"Kardeşlik sofrası"nın kurulduğu ülkelere, Türkiye'nin muhtelif üniversitelerinden öğrencilerin de giderek organizasyonlara katıldığı belirtilen açıklamada, "Kardeşlik sofrasıyla Dünya Yetimler gününde yetimlerin unutulmaması amaçlandı. Amacımız, onları bir kez daha gündeme taşımak ve üniversite öğrencilerinin bu anlamdaki hassasiyetlerini geliştirmektir." denildi.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.