Koronavirüs Türkiyenin 29 Ekim koronavirüs sonuçları açıklandı Tablo endişe veriyor

29 Ekim koronavirüs tablosu: Test sayısı, hasta ve ölü sayısı

Türkiye'nin 29 Ekim koronavirüs sonuçları açıklandı: Tablo endişe veriyor

Sağlık Bakanlığı 29 Ekim koronavirüs tablosunu Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'na yükledi. Siteye yüklenen veriler incelendiğinde özellikle yeni hasta sayısında düşüş olmaması dikkat çekiyor. Ölü sayısında da kayda değer bir düşüşün gerçekleşmediği görülen tablo, tedbirler konusunda yetersiz kalındığını belgeliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda bugünün verilerini değerlendirdi. Koca tablonun vahametini vurgulayarak "Salgının mevcut durumu bizi hayatımızı yavaşlatmaya zorluyor" ifadelerini kullandı. İşte 29 Ekim koronavirüs hasta, ölü, test sayısı...

Haber Merkezi Yeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Bugünün koronavirüs verileri açıklandı. Sağlık Bakanlığının sitesine yüklenen 29 Ekim koronavirüs tablosu salgının hız kesmeden yayılmaya devam ettiğini gösteriyor. Özellikle hasta sayısı, artış konusunda istikrarını koruyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medyadan yaptığı paylaşımla önemli uyarılarda bulundu.

Türkiye'nin 28 Ekim koronavirüs tablosu: Ölü sayısı 77, hasta sayısı 2305
KORONAVİRÜS
Türkiye'nin 28 Ekim koronavirüs tablosu: Ölü sayısı 77, hasta sayısı 2305

Sağlık Bakanlığı 27 Ekim koronavirüs sonuçlarını açıkladı: Ağır hasta sayısı düşmeden başarılı olamayız
KORONAVİRÜS
Sağlık Bakanlığı 27 Ekim koronavirüs sonuçlarını açıkladı: Ağır hasta sayısı düşmeden başarılı olamayız

29 Ekim'de kaç kişi öldü?

  • Güncel verilere göre son 24 saatte 134 bin 416 Kovid-19 testi yapıldı, 2 bin 319 kişiye hastalık tanısı konuldu. Son 24 saatte 72 kişi Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi, 1581 kişi iyileşti. Böylece Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 320 bin 762'ye yükseldi.

29 Ekim koronavirüs tablosu.

Ağır hasta sayısı kaç?

Toplam test sayısı 13 milyon 741 bin 180'e ulaştı. Hasta sayısı 370 bin 832, vefat sayısı 10 bin 99, ağır hasta sayısı 1916, aktif hasta sayısı 39 bin 971 oldu. Haftalık verilere göre, bu hafta hastalarda zatürre oranı yüzde 5, yatak doluluk oranı yüzde 50,8, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 67,1, ventilatör doluluk oranı yüzde 33,4, ortalama temaslı tespit süresi 9 saat, filyasyon oranı ise yüzde 99,7 olarak kayıtlara geçti.

"Salgın bizi hayatımızı yavaşlatmaya zorluyor"

  • Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, bugün tespit edilen 2 bin 319 vaka olduğunu ve ağır hasta sayısının 1916'ya ulaştığını belirterek, "Salgının mevcut durumu bizi, hayatımızı yavaşlatmaya zorluyor. Teması üçte birine indirmek zorundayız. Birlikte mücadele edecek ve virüsü yeneceğiz. Güç verin, destek olun." ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
32 yıl önceki Karabağ Savaşı'na tanıklık eden Ermeni cerrah Hayk Balayan: Bu seferki bambaşka bir savaştı!
Dünya

32 yıl önceki Karabağ Savaşı'na tanıklık eden Ermeni cerrah Hayk Balayan: Bu seferki bambaşka bir savaştı!

Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki çatışmaların sona ermesiyle Ermenistan tarafından art arda hezimet açıklamaları geliyor. 1988 yılında başlayan Karabağ Savaşı'na tanıklık eden cerrah Hayk Balayan bu seferki savaşın bambaşka olduğunu söyledi. Balayan ayrıca "Topçuları saatlerce mevzilerimizi vuruyordu. Kuzeyde, mevzimiz kesintisiz sekiz ila dokuz saat boyunca topçu ateşi altındaydı. Silahlar farklı kalibrelerdeydi. Uçaklar ve insansız hava araçlarından bahsetmiyorum bile" ifadelerini kullandı.
Seyahat izin belgesi için başvurular başladı: Kaymakamlıklarda yoğunluk
Gündem

Seyahat izin belgesi için başvurular başladı: Kaymakamlıklarda yoğunluk

Koronavirüs salgını ile mücadelede fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla alınan son kararların ardından artık her yaş grubundan vatandaşlar, zorunlu haller hallerde, şehirlerarası seyahatleri için izin almak zorunda. Sultanbeyli'de bazı vatandaşlar seyahat izni alabilmek için kaymakamlığa gelmeye başladı.
Sergen Yalçın'dan Süper Lig'e liderlik pençesi: Topladığı puanlarla herkesi geride bıraktı
Spor

Sergen Yalçın'dan Süper Lig'e liderlik pençesi: Topladığı puanlarla herkesi geride bıraktı

Milli ara sonrasında takımdaki eksiklere rağmen Başakşehir ve Fenerbahçe'yi mağlup eden Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın futbolseverlerin takdirini kazandı. Yalçın son haftalarda aldığı galibiyetlerin yanı sıra siyah beyazlıların teknik direktörü olduğu günden bu yana elde ettiği puanlarla da Süper Lig'de lider durumda yer alıyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.