Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Koronavirüs Fransada Türklerden kampanya Desteğimiz halkı memnun edecek

Fransa’da Türklerden kampanya: Desteğimiz halkı memnun edecek

Fransa’da yaşayan Türkler, Kovid-19’a karşı yardım kampanyası başlattı. Toplanan bağış yetkililere verilecek. Fransa Müslüman Türk Koordinasyon Komitesi Bölge Başkanı Ziya Bayındır, “Maske üretmeye başlıyoruz. Sağlık personeline yemek göndereceğiz. Türkiye’nin, İtalya ve İspanya gibi Fransa’ya da yardım göndermesi bizi memnun edecek” dedi.

Yasemin Asan Yeni Şafak
Fransa’da Türklerden kampanya: Desteğimiz halkı memnun edecek
Fotoğraf: Arşiv

Koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde Fransa’da yaşayan Türkler, destek kampanyası başlattı. Fransa Müslüman Türk Koordinasyon Komitesi Bölge Başkanı Ziya Bayındır, bu ülkede yaşayan Türkler olarak Fransa’nın ekonomik sosyal, siyasal ve kültürel gidişatına katkı sağlamak gibi bir sorumlulukları olduğunu belirtti.

Ziya Bayındır
Ziya Bayındır

Kovid-19 ile mücadele sürecinde Fransa’da yaşanan olumsuz gidişata Fransız kalmama adına CCMTF yönetimi olarak istişarede bulunduklarını söyleyen Bayındır, “Bu mücadeleye katkı sağlamak için maddi destek kampanyası başlattık” dedi. Elde edilecek bağışlar ile Fransa’nın 10 bölgesinde yetkili makamlarla irtibata geçerek katkıda bulunacaklarını belirten Bayındır, “Hastanelere pleksi maske desteği için 3D yazıcı ile üretime başlıyoruz. Belirli hastanelerde sağlık personeline yemek göndereceğiz. Türkiye’nin Kovid-19 ile mücadele eden İtalya ve İspanya’ya yapmış olduğu desteği insanlık adına alkışlıyoruz. Anavatanımızdan böyle bir desteğin Fransa’ya da yapması burada yaşayan 800 bin Türk’ü memnun edeceği gibi Fransız halkını da memnun edecektir” dedi.

Fransa'da bilanço ağırlaşıyor: Ölenlerin sayısı 6 bin 507'ye yükseldi
DÜNYA
Fransa'da bilanço ağırlaşıyor: Ölenlerin sayısı 6 bin 507'ye yükseldi
Abone Ol Google News
Konut satışları 6 ay sonra tekrar yükselişe geçti
Ekonomi

Konut satışları 6 ay sonra tekrar yükselişe geçti

Konut satışları, geçen ay 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 2,4 artarken, 6 aylık aranın ardından da yıllık bazda ilk kez yükseliş kaydedildi. Ülke genelinde konut satışları Eylül 2020'de yüzde 6,9, Ekim 2020'de yüzde 16,3, Kasım 2020'de yüzde 18,7, Aralık 2020'de yüzde 47,6, Ocak 2021'de yüzde 31,5 ve Şubat 2021'de yüzde 31,6 azalmıştı.
Kabaktepe’den 14 kez borçlanma yetkisi verilen CHP’li İBB yönetimine: 121 milyar TL’lik kaynağı nereye harcadınız?
Gündem

Kabaktepe’den 14 kez borçlanma yetkisi verilen CHP’li İBB yönetimine: 121 milyar TL’lik kaynağı nereye harcadınız?

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, CHP’li İBB yönetimine belediye bütçesini ve borçlanma ile alınan kaynakları nerede harcadıklarını sordu. İBB'nin iştirakleri dahil toplam bütçesinin 75,5 milyar TL olduğunu belirten Kabaktepe, "Hükümetten gelenle birlikte 93 milyar TL. İBB'nin 2 yılda borçlanması 19 milyar TL. Bu sene ona 9 milyar TL daha eklenecek. Bu kadar parayı atmadığınız temellere mi, yoksa reklam filmlerine mi harcadınız?” dedi.
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Ekonomi

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Şahap Kavcıoğu başkanlığında ilk toplantısını yaptı. Nisan ayı toplantısının ardından piyasaların merakla beklediği faiz kararı da açıklandı. PPK'nın son toplantısından politika faizinin beklentiler doğrultusunda yüzde 19'da sabit tutulması yönünde karar çıktı. Toplantının ardından yapılan açıklamada piyasalara politika faizinin sabit tutularak sıkı parasal duruşun korunmasına karar verildiğine ilişkin mesaj verilirken, enflasyondaki yüzde 5'lik hedefe de vurgu yapıldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.