Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Koronavirüs Kızılay Başkanvekili Dr Naci Yorulmaz Yeni Şafaka konuştu 90 bin gönüllüde sıfır vaka

Kızılay Başkanvekili Dr. Naci Yorulmaz Yeni Şafak'a konuştu: 90 bin gönüllüde sıfır vaka

Koronavirüs salgınıyla mücadelede ön saflarda yer alan Kızılay’ın 90 bin gönüllüsü Ramazan ayında sahadaydı. Vefa sosyal destek gruplarının çalışmalarını Yeni Şafak’a anlatan Kızılay Başkanvekili Dr. Naci Yorulmaz, “Sahada görev alıp sonrasında koronavirüs riski taşıdığı tespit edilen hiçbir gönüllümüz olmadı” dedi.

Yasemin Asan Yeni Şafak
Kızılay Başkanvekili Dr. Naci Yorulmaz Yeni Şafaka konuştu: 90 bin gönüllüde sıfır vaka
Kızılay Ramazan boyu sahadaydı.

Türk Kızılayı, koronavirüsle mücadelede ve ramazan faaliyetlerinde yaklaşık 90 bin gönüllü ile sahada görev yapıyor. Vefa Sosyal Destek Gruplarının bu dönemdeki çalışmalarını Yeni Şafak’a anlatan Türk Kızılayı Başkanvekili Dr. Naci Yorulmaz, Türk Kızılayı’nın vefa gruplarının en aktif paydaşlarından birisi olduğunu kaydetti. Yorulmaz, Kızılay’ın şube ve temsilcilik yapısı sebebiyle sahada ciddi tecrübelere ve organizasyon yeteneğine sahip olduğuna dikkat çekerek, salgın ve ramazan döneminde 258 şube, 174 temsilcilik ve 90 bine yakın personel ve gönüllü ile sahada güçlü bir şekilde bulunduklarını belirtti.

Vefa Destek grupları vatandaşın her yardımına koştu: Taleplerin yüzde 92'si karşılandı
GÜNDEM
Vefa Destek grupları vatandaşın her yardımına koştu: Taleplerin yüzde 92'si karşılandı

TAM TEDBİRLE RİSKLİ ORTAMLARDA

“Gittiğimiz her yerde ‘nasıl korunuyorsunuz’ sorusu ile de muhatap olduk” diyen Yorulmaz, şöyle konuştu: “Bazen riskli sayılabilecek ortamlarda bulunduk ama bu faaliyetleri de birilerinin yapması gerekiyordu. Kızılay işte tam da bu vazifeyi milletimiz namına almak ve yerine getirmek için var. Ama kesinlikle hiçbir gönüllü ve çalışanımızı risk altında olmasına müsaade etmedik, etmeyiz de. Çalışan ve gönüllülerimizin sağlık ve güvenliği bizim en öncelikli konularımızdan.”

KORONA BULAŞAN OLMADI

  • Sokak sokak yardım kolileri, hijyen setler dağıtan şube gönüllülerinin evlerine döndüklerinde de gereken hijyen tedbirlerini yerine getirdiğinin altını çizen Yorulmaz, “Çok şükür sahada çalışırken koronavirüs bulaşan bir gönüllü ve çalışanımız olmadı. Gönüllülerimizi, çalışanlarımızı riske edecek bir şekilde saha çalışmalarına göndermedik, göndermeyiz de. Tüm gönüllü ve çalışanlarımız hijyen şartlarına uyarak, önlemleri alarak ihtiyaç sahiplerine ulaştı. Sahada görev alıp sonrasında koronavirüs riski taşıdığı tespit edilen hiçbir gönüllümüz olmadı” dedi.

Vefa Sosyal Destek Grubuna yapılan alçak saldırıya sert tepki: Bedelini ağır ödeyecekler
OYNAT 00:44
Vefa Sosyal Destek Grubuna yapılan alçak saldırıya sert tepki: Bedelini ağır ödeyecekler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün 318 metrelik çelik kulelerinin tamamlanma törenine telekonferans yöntemiyle katıldı. Gündeme dair önemli açıklamalarda da bulunan Erdoğan, 'Devletin; askerine, polisine vatandaşlarımıza hizmet için canla başla çalışan görevlilerine saldıran herkes, bunun bedelini en ağır şekilde ödeyecektir. PKK'nın kafasını nasıl dağlarda eziyorsak, milletimize verdiğimiz hizmetlere tahammülü olmayan siyasi uzantılarını da sandıkta Cumhur İttifakı olarak hep birlikte hezimete uğratmayı sürdüreceğiz.' diye konuştu.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.