SİNEMA

Türk filmi Venedik''e damga vurdu

Cannes''ın ardından uluslararası bir başarı da Venedik Film Festivali''nde geldi.Türk filmi Venedik''e damga vurdu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
İtalya''da bu yıl 71''incisi düzenlenen Venedik Film Festivali''nde Türk yönetmen Kaan Müjdeci''nin "Sivas" filmi, jüri özel ödülünü aldı. Filmin çocuk başrol oyuncusu Doğan İzci de en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştü. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, ödül alan ekibi Twitter''dan attığı mesajlarla tebrik etti. Bakan Ömer Çelik, genç yönetmenin Türk sinemasının 100. yılında kazandığı anlamlı başarısından dolayı duyduğu sevinci şu tweetlerle paylaştı:

"Sinemamızın 100. yılında Türk sineması büyük başarılara imza atıyor. Cannes''ın ardından bir uluslararası ödül de Venedik''ten geldi. Bakanlığımızın desteklediği genç yönetmenlerden Kaan Müjdeci, Sivas filmi ile 71. Venedik Film Festivali''nde Jüri Özel Ödülü''nü aldı. İlk uzun metrajlı filmi ile ödül alan Kaan Müjdeci ve ekibini yürekten tebrik ediyor, bu başarının tüm gençlere örnek olmasını diliyorum. Ayrıca İtalya basınından en iyi erkek oyuncu ödülünü alan 11 yaşındaki Doğan İzci''yi de kutluyorum. Sinemamız emin ellere, gençlere emanet."

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Vizyondakiler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+