|

Banvit'e Yunan koç

Banvit Basketbol Kulübü, Orhun Ene''den boşalan baş antrenörlük pozisyonu için Dimitrios Itoudis''le anlaştığını açıkladı.

Cihan
00:00 - 1/07/2013 Pazartesi
Güncelleme: 19:18 - 1/07/2013 Pazartesi
Yeni Şafak
Banvit'e Yunan koç
Banvit'e Yunan koç

Banvit Basketbol Kulübü'nün anlaştığı, Dimitrios Itoudis, 1999-2012 yılları arasında Panathinaikos BC''de Zeljko Obradovic''in asistanlığı görevini yürüttü. Yunan antrenör daha öncesinde de KK Zagreb, PAOK, Panionios, Filipos BC ve Ment BC kulüplerinde yardımcı ve baş antrenör olarak yer aldı.

Panathinaikos BC''deki kariyeri süresince yardımcı antrenör olarak 5 kez Euroleague, 11 kez Yunanistan Ligi ve 7 kez de Yunanistan Kupası Şampiyonluğu yaşayan Itoudis, baş antrenör olarak da 1996 yılında PAOK takımına ''European Cup'' finali oynatma başarısını gösterdi.

Bugün Banvit A.Ş merkezinde bir araya gelen Banvit BK yöneticileri ve Dimitrios Itoudis resmi sözleşmeye imza attılar. İmza törenine Dimitrios Itoudis''in kariyeri hakkında kısa notlar şeklinde bilgi vererek başlayan Kulüp Genel Menajeri Turgay Çataloluk, şunları söyledi:

''Yaptığımız görüşmelerde kulübümüzün hedefleri ve coach Itoudis''in hedeflerinin örtüştüğünü gördük. Umuyorum ki bu birlikteliğimiz uzun yıllar sürer ve verimli bir çalışma ortamı içinde büyük başarılara imza atarız. Kendisine ve ekibine yeni görevinde başarılar diliyor, kulübümüze de hayırlı olmasını temenni ediyorum.''

Başkan Özkan Kılıç konuşmasında, ''Baş Antrenörümüz Orhun Ene ile yollarımızı ayırdıktan sonra Kulübümüzün misyonuna ve vizyonuna uygun bir aday bulmak için titiz bir çalışma içine girdik. Avrupa''nın önemli antrenörlerinin bulunduğu listemizin içinde 1. sırada bulunan Dimitrios Itoudis''te karar kıldık. Kendisinin hem üst düzey tecrübesi hem de donanımı ile Banvit BK''ne önemli başarılar kazandıracağını düşünüyorum. Bu anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olmasını dilerim.'' dedi.

BANVİT'İ DAHA YUKARILARA TAŞIMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIM

Dimitrios Itoudis ise yaptığı açıklamada, uzun yıllardır süregelen asistan coachluk deneyiminden sonra kendine teklif edilen head coach olma fırsatı için Banvit Basketbol Kulübü başkan ve yöneticilerine teşekkür ederek şöyle konuştu:

"Kulübün bugün bulunduğu saygın noktaya gelmesinde bu ciddi organizasyon yapısının çok önemli bir paya sahip olduğunu düşünüyorum. Çünkü coachları ve sporcuları destekleyen, onlarla bir bütün olarak hareket eden kulüplerin başarıya daha çabuk ulaştıklarını biliyorum. Ben de Banvit''te alacağım tüm kararlarda hem yönetimle hem de asistanlarımla bir ortak akıl çerçevesinde hareket edeceğim.

Takım çalışmasına inanan biri olarak, tüm kulüp personeli ve taraftarlar ile bir bütün halinde hareket ederek başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum. Ekibimle birlikte Banvit''i adım adım daha yukarılara taşımak için var gücümüzle çalışacağımıza söz verebilirim. Şu an takımımızda bulunan ve sözleşmesi süren oyunculara ek olarak hedeflediğimiz noktalara giderken bize yardımcı olarak yeni oyuncuların araştırmasına bugün itibariyle başlamış bulunmaktayız."

Kulüpten yapılan açıklamaya göre Coach Itoudis''le 2+1 opsiyonlu olarak 3 senelik sözleşme imzalandı.


11 yıl önce
default-profile-img