|
Reklam
Reklam
Spor

Olgun Peker şike davasıyla ilgili ilk kez konuştu!

Türkiye, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın durumunun ne olacağı konusuna yönelirken, davanın 1 numaralı ismi Giresunspor eski başkanı Olgun Peker ise suskunluğunu bozdu. Peker, 'Benim ne yeniden yargılanma ne de adalet gibi bir beklentim yok' dedi.

Htspor
00:00 . 19/04/2014 Cumartesi
Yeni Şafak
Olgun Peker şike davasıyla ilgili ilk kez konuştu!

Olgun Peker şike davasıyla ilgili ilk kez konuştu!

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Şike Davası'nda itirazları reddetti. Yargıtay'ın verdiği karara tepki gösteren Olgun Peker, "Benim açımdan konuşmaya bile gerek olan bir karar değil. Konuşmaktan zül duyduğum, utandığım bir şey. Allah şahidim, konuşmayı hiç istemiyorum. Tanıdığımız çok iyi hukukçular var, onlar bakıyorlar ama benim ne yeniden yargılanma, ne adalet gibi bir beklentim yok. Olsa bu zamana kadar olurdu zaten. Böyle gelmiş böyle gider. Biz bu cezayı yatarız olsun, bu dünyada alacaklı kalırız en fazla... Borçlu olmaktansa alacaklı olmak iyidir" diye konuştu.

Bireysel başvuru yapacağım

Peker, şu anda Uzakdoğu'da olduğunu ve en yakın zamanda Türkiye'ye geleceğini belirterek, "Tabii ki bireysel olarak Anayasa Mahkemesi'ne başvuru yapacağım. Yargıtay'ın vermiş olduğu karar henüz bana tebliğ edilmedi. Önümüzdeki hafta içerisinde gelmesini bekliyorum" dedi.

Peker ne ceza almıştı?

Giresunspor eski Başkanı Olgun Peker'e İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "örgüt kurup yönetmek" ve "tehdit" suçlarından 4 yıl 7 ay hapis cezası verilmişti.

9 yıl önce
default-profile-img