|

Oyuncularla aram çok iyi

Galatasaray Teknik Direktörü Gheorghe Hagi, Sarı-kırmızılıların yarın İstanbul Olimpiyat Stadı'nda Büyükşehir Belediyespor ile oynayacağı maç öncesi bir basın toplantısı düzenledi.

İha
00:00 - 25/02/2011 Cuma
Güncelleme: 15:29 - 25/02/2011 Cuma
Yeni Şafak
Oyuncularla aram çok iyi
Oyuncularla aram çok iyi

Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Galatasaray Teknik Direktörü Gheorghe Hagi önemli açıklamalarda bulundu.


BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR MAÇI

Takımdaki oyuncularla arasının çok iyi olduğunu söyleyen Hagi, yarın oynayacakları maçla ilgili olarak, "Rakibe karşı saygımız var. Büyükşehir Belediyespor'un Türk futbolunu çok iyi bilen bir hocası var. Hırslı bir takıma karşı oynayacağız. Bu hafta boyunca iyi çalıştık, bütün oyunular konsantre ve motive. İyi bir maç oynayarak 3 puan almak istiyoruz. Oyuncularımın hepsiyle konuştum elinden geleni yapmalarını istedim. Bu maçı kazanmamız gerektiğini söyledim. Yapacağı işe konsantre olmalarını istedim. Bana göre zor bir maç olacak ama bu maçı kazanmak için mücadele edeceğiz" dedi.


"LİGDE OYNANACAK ÇOK MAÇ VAR"

Bazı gazetelerde sadece Ziraat Türkiye Kupası'na odaklandıkları yönünde haberler gördüğünü söyleyen Hagi, bunun doğru olmadığını ve lige de çok önem verdiklerini ifade ederek, "Bazı gazetelerde sadece kupayla ilgilendiğimiz yazılıyor ama lige çok önem veriyorum. Ligde oynanacak çok maç var. Ligde de tabii ki puana ihtiyacımız var bunları da en iyi şekilde oynamak istiyoruz. Dolayısıyla dikkatimizi yarınki maça veriyoruz. Bu maça odaklandık. Futbolculara da bunu söyledim. İyi bir maç çıkararak 3 puan almak istiyoruz" diye konuştu.


"BU KULÜPTE HER ZAMAN ZAFER İÇİN, GALİBİYET İÇİN OYNAMALISIN"

Maçın oynanacağı Olimpiyat Stadı'yla ilgili de konuşan Hagi, "Futbolu her zaman ve her şartta oynamak zorundasınız. Ben takımda herhangi birinden Olimpiyat Stadı'ndan dolayı tedirgin olduğunu duymadım. Her şartta oynamaya hazırız. Bu kulüpte her zaman zafer için, galibiyet için oynamalısın. Sonra maçta neler olacağını hep birlikte görürüz" dedi.


"ŞU ANDA ELİMDEKİ KADRODAN EN İYİSİNİ ÇIKARMAYA ÇALIŞACAĞIM"

Takımdaki sakat futbolcuların son durumu hakkında da konuşan Hagi, "Arda fizik kondisyon çalışmalarına devam ediyor. Neill cezalı. Hakan Balta'nın geçmiş sakatlığı nüksetti. Anıl da grip nedeniyle idmana çıkamadı. Pino 3 gündür takımla çalışıyor. Barış'ın durumu daha iyi. Şuanda elimdeki kadrodan en iyisini çıkarmaya çalışacağım. Pino takıma artı katacak bir oyuncu. Ama oyuncu ne kadar süre sakatlık dönemi geçirirse o kadar süre içerisinde eski formuna döner. Bu temel bir kuraldır ve ben bunu çok iyi biliyorum. Herhalde kendisi en iyi formuna 1 ay sonra döner diye düşünüyorum. Ama kesinlikle bizimle olacak. Ancak kaç dakika olur, ne zaman döner bilmiyorum. Çünkü ciddi bir sakatlık geçirdi. Kendisinin yavaş yavaş eski formuna dönmesini bekliyorum. Ben sadece fiziksel formundan bahsediyorum. 30 sene oynadım, tecrübemden biliyorum" şeklinde konuştu.


"KOLAY DEĞİL AMA ARDA'SIZ DA İYİ OYNAYARAK KAZANMALIYIZ"

Uzun süredir sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen yıldız futbolcu Arda Turan'la ilgili de konuşan Hagi, "Arda'ya dikkat etmeliyiz, Ne zaman başlayacak bakacağız. İşler çok iyi gidiyordu ve yine sakatlığı nüksetti . Biz de bu nedenle acı çekiyoruz. Çünkü takım onunla çok iyiydi. Takımın en önemli oyuncularından biri. Kolay değil ama onsuz yine de iyi oynayarak kazanmalıyız" dedi.


"TÜRKİYE'Yİ SEKİZ SENEDİR ÇOK İYİ TANIYORUM VE YANLI HABERLERİN NEDEN YAPILDIĞINI ÇOK İYİ BİLİYORUM"

Ülkesi Brezilya'ya dönen Elano Blumer'le ilgili konuşan ve kendisi hakkında basında çıkan haberlere yine tepki gösteren Hagi, "Kendi isteğiyle takımdan ayrıldı. Gitmek isteyen oyuncuyu takımda tutamazdık. Galatasaray'da bulunduğum süre içinde iyi bir profesyonel olarak herkesle iyi ilişkilerim oldu ve herkese saygı gösterdim. Bazı insanlar yaptıkları haberlerle beni vurmak istiyorlar ama bunlar kulis oyunları. Takımımızda işler çok iyi, sürekli çalışıyoruz, yalnızca deplasmanda galibiyete ihtiyacımız var. Türkiye'yi sekiz senedir çok iyi tanıyorum ve yanlı haberlerin neden yapıldığını çok iyi biliyorum" diye konuştu.


"OYUNCULARLA ARAM ÇOK İYİ"

Misimovic konusunda kendisine yöneltilen soruları yanıtsız bırakan Hagi, Sarı-kırmızılı futbolcularla arasında sorun olduğu yönündeki haberlere ise tepki göstererek, "Neill ile konuştum, kendisine izin verdim ve o da gidip geldi. Takımın teknik direktörü olarak oyunculara ihtiyaçları oldukları zaman böyle izinler veriyorum. Oyuncularla aram çok iyi. Herhangi bir spekülasyona girmek istemiyorum, Misimovic konusuyla ilgili herhangi bir yorum yapmak istemiyorum. Şu an sadece bizimle birlikte olan oyuncular hakkında konuşmak istiyorum. Galatasaray'da oynamak isteyen ve bunu yapabilen oyuncularla ilgili konuşmak istiyorum. Galatasaray ne demek bunu çok iyi biliyorum. Galatasaray'da oynamak için bir oyuncunun neler yapması gerektiğini, mesleğine saygı göstermesi gerektiğini çok iyi biliyorum. Beni çok iyi tanıyorsunuz ve benim birinci kuralım mesleğine saygı göstermek, antrenmana çıkıp formayı terletmektir. Bunları yapmayan futbolcu ismi ne olursa olsun benim gözüme giremez" dedi.


"KENDİMİ BÜYÜK BİR HOCA OLARAK GÖRMÜYORUM"

Kendisini büyük bir hoca olarak görmediğini ifade eden Hagi, "Fatih Terim'den sonra Galatasaray'a ilk geldiğimde PAF takıma gönderilen beş oyuncuyu geri getirdim, çünkü onların çok iyi profesyonel olduğunu biliyordum. Misimovic'in neden takımımda yer almadığını da yönetime bildirdim. Galatasaray'da sadece futbolcu olarak değil, teknik direktör olarak da iyi işler yaptım. Ben kendimi büyük bir hoca olarak görmüyorum. Futbol sadece bir oyundur, elimdeki oyunculardan en iyi performansı almak için çalışıyorum. Antrenmanı nasıl yaparsanız maçı da öyle oynarsınız" dedi.


"HİÇBİR GALATASARAYLI ŞU ANDA BULUNDUĞUMUZ DURUMDAN MEMNUN DEĞİL"

Şu anda Galatasaray'ın ihtiyacı olan şeyin birlik ve beraberlik olduğunu ifade eden Hagi, "Eğer birlik olursak kuvvetli olabiliriz. Bunu zaman içinde başaracağız. Hiçbir Galatasaraylı şu anda bulunduğumuz durumdan memnun değil, yapılacak birçok şey var ama bunun için de ister istemez zamana ihtiyacımız var. Yarın kötü olabilir, öbür gün iyi olabilir, bu önemli değil. Sizin karşınızda oturan kişi önemli değil. Ama kötü zamanda herkesin birlik olması gerekiyor. Ben eski bir oyuncu ve şimdiki teknik

direktör olarak ancak bu kadarını söyleyebilirim. En basit şey teknik direktörün değişmesi, bu kolay bir şey. Büyük iş yapmak istediğiniz zaman gerçek bir ekip kurmanız gerekiyor. Buradaki sorumluluğumu biliyorum, çalışıyorum ve ümit ediyorum ki her şey çok güzel olacak. Ancak tabii yarın ne olacağını bilmiyorum. Siz biliyorsanız siz söyleyin bana. Hayatın güzelliği de bu. Disiplinli, organize olan ve takım ruhu içinde çalışan ekip kazanır. Bu nedenle disiplinli ve takım için çalışan oyuncuyu severim.

Ben böyleyim, hep böyleydim ve değişmem. Tıpkı eskisi gibiyim. Bir sporcu her zaman şuna inanmalı; 'Hiç kimse benden daha iyi değil.' Ama tabii bunu ispat da etmeli" şeklinde konuştu.

Gheorghe Hagi, konuşmasının son bölümünde yine zamana ihtiyacı olduğunu tekrarlayarak, "Başarılı bir takım 2-3 sene içinde oluşur, bunu Van Gaal söyledi. Başarılar kazanan Galatasaray 2-3 sene içinde oluştu, iyi bir takım bu kadar sürede oluşur. Büyük işler zaman içinde yapılır" dedi.


13 yıl önce