|

Özat'ın sağlık durumu iyi

Anka
00:00 - 30/08/2008 Cumartesi
Güncelleme: 14:15 - 30/08/2008 Cumartesi
Yeni Şafak
Özat'ın sağlık durumu iyi
Özat'ın sağlık durumu iyi

Almanya'nın birinci futbol ligi takımlarından FC Köln'de forma giyen ve dün gece ölümden dönen yıldız futbolcu Ümit Özat, bugün yeniden kapsamlı kontrollerden geçirildi.Alman yayın kuruluşu Deutsche Welle'nin haberine göre, Ümit Özat'ın yapılan ilk kontrollerinde, kalp ve sinir sisteminde herhangi bir sorun görülmedi. Doktorlar futbolcunun aşırı şu kaybı ya da yeterli besin almamaya bağlı olarak, "dolaşım bozukluğu" yaşamış olabileceğini belirttiler.


32 yaşındaki milli futbolcu, bugün hastaneden ayrılarak, Köln'e dönüyor. Doktorlar, FC Köln'ün yıldız futbolcusundan en az 3 gün evde dinlenmesini ve spor yapmamasını istediler. Kulübün bir sözcüsü, Özat'ın en kısa sürede yeniden forma giymek istediğini kaydetti.Bu arada, Daum ve takım arkadaşları Özat'ı yalnız bırakmadı. FC Köln antrenörü Daum ve takım arkadaşları, maçın hemen ardından Ümit Özat'ı hastanede ziyaret etti.Köln'ün Rumen golcüsü Sergiu Radu, büyük şok geçirdiklerini, ancak Ümit'in bilincinin yerine geldiği haberi üzerine maça devam ettiklerini söylerken, “Ümit için oynadık. 2-0'lık galibiyetimizi Ümit Özat'a armağan ediyoruz” dedi.

Teknik Direktör Daum da, Ümit Özat'la aralarında antrenör-futbolcu ilişkisinden çok daha öte bir dostluk olduğunu vurgulayarak, dün maç boyunca aklının sahada değil, yalnızca Ümit'in sağlığında olduğunu anlattı.

Daum, "Benim için en önemli olan şey, Ümit'in tekrar sağlığına kavuşması. Dün elde ettiğimiz zaferi ancak Ümit tekrar sağlığına kavuştuğunda ve takımdaki yerini aldığında kutlayabileceğim" dedi.

Öte yandan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, Ümit Özat'ı dün akşam telefonla arayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti.16 yıl önce