|

Yeni hoca adayı Bryan Robson

Di Matteo'dan olumsuz yanıt alan siyah-beyazlılar, Manchester United'ta sportif direktör olarak görev yapan 56 yaşındaki Robson ile temas kurdu

Süleyman Hatısaru
00:00 - 30/05/2013 Perşembe
Güncelleme: 00:52 - 30/05/2013 Perşembe
Yeni Şafak
Yeni hoca adayı Bryan Robson
Yeni hoca adayı Bryan Robson

Sezonun bitimiyle birlikte teknik direktör Samet Aybaba ile sözleşmesini karşılıklı olarak fesh eden ardından futbol direktörü olarak Zafer Önder Özen'in göreve gelmesiyle öncelikli olarak teknik adam konusunda çalışmalara başlayan Beşiktaş, listesine bir hoca daha dahil oldu. Siyah-beyazlıları yeni sezonda dünyaca ünlü bir isme teslim etmeyi planlayan başkan Fikret Orman, İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United'da kulüp profesyoneli olarak görev yapan efsane isim Bryan Robson ile görüşeceği öğrenildi.

2011 YILINDAN SONRA TAKIM ÇALIŞTIRMADI

Geçtiğimiz günlerde Robson ile görüşmek için İngiliz kulübünden izin alan Orman'ın birkaç gün içerisinde İngiltere'ye giderek 56 yaşındaki tecrübeli isimle masaya oturması bekleniyor. Manchester United'ın efsane isimlerinden biri olan Robson, 1994-2001 yılları arasında İngiltere'de Middlesbrough'u çalıştırdı. Sırasıyla West Bromwich Albion ve Sheffield United'ta teknik adamlık yapan Robson, son olarak 2011 yılında Tayland Milli Takımı'nın başındaki görevinden istifa ederek ayrıldı.

İTALYAN Dİ MATTEO BEŞİKTAŞ'I REDDETTİ

Beşiktaş'ın teknik adam listesinin ilk sırasında yer alan İtalyan teknik adam Di Matteo'nun siyah-beyazlı takımın teklifini reddettiği öğrenildi. Takım çalıştırmayı düşündüğü ligler arasında Türkiye olmadığını belirterek teklifi nazik bir dille geri çeviren Di Matteo'nun İngiltere Ligi'nde görev yapmak istediğini ilettiği belirtildi. Bu geliş-me üzerine Beşiktaş yönetimi de Di Matteo defterini kapattı.

Yönetim kampa giriyor

Beşiktaş Başkanı Fik-ret Orman, bir yandan da seçim çalışmaları için yoğun mesai harcıyor. Önceki gün camianın önde gelen isimleri ve dernek başkanlarıyla kahvaltıda buluşan Orman, hafta so-nunda da yönetim kurulu-nda bulunan isimlerle Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde adeta kampa girecek. Seçim öncesi yapılacak toplantıda son detaylar ve transfer çalışmaları konuşulacak. Yönetim kurulu, yine aynı gün tesislerde aralarında da maç yaparak stres atacak.

Önce ağabeyi sonra kendisi

Sponsor desteğiyle Atletico Mineiro forması giyen Ronaldinho'yu transfer etmek isteyen Beşiktaş, somut adımlar at-maya devam ediyor. Önceki gün oyuncunun Türkiye'deki temsil haklarını bulunduran menajerlik şirketin yetkilileriyle kulüp binasında ön görüşme yapan yönetim, bu kez de Brezilyalı yıldızın menajerliğini ya-pan ağabeyini İstanbul'a çağırdı. Ağabey Ronaldinho'nun Pazartesi İstanbul'a gelecek.

Bir yandan transferlerde temaslarına de-vam eden yönetim, diğer yandan da sponsor-luk için çalışmalarını yapıyor. Ronaldinho'nun transferi için Ülker grubu ile görüşen yönetim, birkaç firmayla da temas halinde.


11 yıl önce
default-profile-img