TeknolojiElon Musk Mars yeni iş fırsatları doğuracak

Elon Musk: Mars yeni iş fırsatları doğuracak

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, katıldığı bir konferansta şirketleri ve gelecekle ilgili görüşlerini paylaştı. Mars’ın kolonileşmesinin ardından çok fazla iş fırsatının olacağını belirtti.

Haber MerkeziDiğer
Ünlü girişimci Elon Musk katıldığı konferansta gelecekle ilgili görüşlerini paylaştı.
Ünlü girişimci Elon Musk katıldığı konferansta gelecekle ilgili görüşlerini paylaştı.

ABD’nin Teksas eyaletinde düzenlenen 'South by South West (SXSW)” konferansında katılan Musk, SpaceX ve Tesla'nın kendisini yanılttığını söyledi. Her iki firmanın bu kadar yüksek başarısız olacağını hatta başarı ihtimalinin %10 olduğunu düşünüyormuş. Musk, 2002 yılında bu firmalara arkadaşlarının dahi yatırım yapmasına izin vermediğini söyledi.

Mars'a yolculuk için tarih verdi

Konferansta neden uzay endüstrisine ve elektrikli araç üretimine girdiği sorulduğunda Musk, üniversiteden beri bu konulara ilgi duyduğunu söyledi. Ayrıca SpaceX ile ilgili olarak Musk, "SpaceX'in doğuşu bir şirket yaratmaktan çok Nasa'nın bütçesini nasıl daha büyütebiliriz sorusunun yanıtıydı" şeklinde bir açıklama yaptı. Daha sonra Musk, gelecek yıl Mars'a kısa test uçuşları yapmaya başlayacaklarının müjdesini verdi.

Mars'ta kurulacak koloniyle birçok iş fırsatı doğacak

Ünlü girişimci Mars’ta hayatın hem mümkün hem de gerekli olduğuna inandığını ve olası bir üçüncü dünya savaşı çıkması halinde ortaya çıkacak karanlık çağdan korktuğunu dile getirdi. Bu nedenle Mars’ta kurulacak bir koloninin insanlık açısından çok önemli olduğunu belirtti. Ayrıca Mars’ta kurulacak olan kolonide birçok iş fırsatının olacağına da değinerek, ‘orada basit bir üs inşa ederek başlayacaklar ve bu da yeni fırsatların olduğu bir dünya doğmasını sağlayacak. Çünkü pizzacılara, lokantalar ve daha birçok farklı iş koluna ihtiyaç olacak’ dedi.

Nevşehir'de askeri uçak düştü
Gündem

Nevşehir'de askeri uçak düştü

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde bir F-16 uçağı düştü, bölgeye sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. TSK, yaptığı açıklamada düşen uçağın kaza kırımına uğradığını ve uçağın enkazı ile şehit askerimizin naaşına ulaşıldığını belirtti.
Trump'tan Çin mallarına 50 milyar dolarlık gümrük vergisi
Ekonomi

Trump'tan Çin mallarına 50 milyar dolarlık gümrük vergisi

ABD Başkanı Trump, ticaret savaşlarındaki fitili yine alevlendirdi. Trump, Çin'e milyarlarca dolarlık ek gümrük vergisi ve yatırım kısıtlamaları getirilmesini öngören genelgeyi imzaladı. Trump'ın Çin mallarına 50 milyar dolarlık ek gümrük vergisi getireceği belirtiliyor.
Kızı her şeyi itiraf etti
Gündem

Kızı her şeyi itiraf etti

Adana'da 17 yaşındaki genci işyerinin önünde tabancayla öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada dinlenen sanığın tecavüze uğradığı ileri sürülen kızı, öldürülen gencin suçsuz olduğunu söyledi. 15 yaşındaki kız çocuğu, bebeğin babasının kim olduğunu açıkladı. Mahkeme Başkanı'nın 'neden yalan söyledin' sorusuna ise F.B 'Babamdan korktum' cevabını verdi.
Bu görüntü Mars’ta yaşam tartışmalarını yeniden alevlendirdi
Teknoloji

Bu görüntü Mars’ta yaşam tartışmalarını yeniden alevlendirdi

NASA'nın Mars'ta bulunan keşif aracı Curiosity, Dünya'ya yeni bir görüntü yolladı. Fakat görüntü öyle tuhaf bir şekli içinde barındırıyordu ki 'Mars'ta yaşam' tartışmaları yeniden alevlendi.
En güzel Regaib Kandili mesajları 2018!
Gündem

En güzel Regaib Kandili mesajları 2018!

Üç ayların başlangıcını müjdeleyen Regaib Kandili bu gece idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek Regaib Kandili'nde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güzel, anlamlı, resimli, kısa Kandil mesajlarını derledik. Haberimizde en güncel 2018 Regaib Kandili mesajlarını bulabilirsiniz...