Yazarlar Tribün anarşisi

Tribün anarşisi

Demir Fevzioğlu
Demir Fevzioğlu Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Futbolda yine kavga başladı. Erzurum, Denizli, Diyarbakır ve daha bir çok kentte. Dalga dalga yayılıyor tribün anarşisi. Yalnız Türkiye 1.Ligi''nden mi? Hayır, Türkiye 2. ve 3. liglerinde de farklı bir görüntü yok.

Yine insanlar bıçaklanıyor, sahaya yabancı maddeler ve patlayıcılar atılıyor, tribünler parçalanıyor, insanlar kavga ediyor... Kısacası futbol dışında sahalarımızda her şey sergileniyor.

Bu görüntüler gerçekten bu çağda Türkiye''ye yakışmıyor... Sporu spor için yapmak adına yakışmıyor. Fair-Play adına yakışmıyor... Spor tümü ile bir kardeşlik ve centilmenliktir... İnsanları birbirine yakınlaştıran, kardeş haline getiren, dil, din ve ırk ayırımını ortadan kaldıran, ülke sınırlarını aşan bir güzelliktir. Ama siz, bunu anarşiye dönüştürürseniz olmaz. O zaman da sporun hiç bir anlamı kalmaz...

Türkiye''nin çeşitli kentlerinden gelen haberler hiç iç açıcı değil. Bu istenmeyen olayları ortaya çıkaranlar ve körükleyenler, elbette ki, bu ülkenin insanı olamaz... Böyle sapık düşüncelere sahip birine ben "vatandaşım" diyemem... Bu anarşiyi körükleyenler gerçek taraftar, futbolcu, yönetici ve teknik adamlar olmamalı... Bu anarşiyi çıkaranlara o kentin valisi, emniyet müdürü engel olmalıdır.

Bu tip insanlara en ağır cezalar uygulanmalıdır. Aksi halde, bu çirkinlikler sürer gider ve olan da ülkemize ve futbolumuza olur...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.