Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Yazarlar Türkiye evlatlarını bir bir yiyiyor

Türkiye evlatlarını bir bir yiyiyor

Hüseyin Besli
Hüseyin Besli Gazete Yazarı

Bıçak soksam gölgeme

Sıcacık kanım damlar

Gir de bir bak ülkeme

Başsız başsız adamlar

Yerel mahkemelerinden yanlı, yanlış ve siyasi kararlar beklenebilir, çıkabilir. Yargıtay denilen kurumdan beklenen ise, siyasi ve ideolojik baskılara dayanamayarak karar veren yerel mahkemelerin yanlışını düzeltmek olması gerekirken; 8. Daire militan bir tavır içinde ülkenin yetişmiş insanlarını biçmeye devam ediyor. Türkiye gelecek yıllarda sadece 8. Daire''nin yaptıklarının hesabını zor verir tarihe karşı.

Ne hazin bir durum. Nasıl bir ülkenin vatandaşıyız biz. Bir taraftan gerek bireysel yaşayışlarıyla, gerek ülkeye hizmet noktasında durdukları yer, gerekse muktesabatları itibariyle gölgelerine dahi bıçak soksan sıcacık kanları akacak sahici ve sıcak insanlar. Ragıp Duran, Akın Birdal, Ahmet Altan, Hasan Hüseyin Ceylan, Hasan Celal Güzel, Şükrü Karatepe, Recep Tayyip Erdoğan ve nihayet Necmettin Erbakan... Bir yandan da Başbakanlarını asma damgasını hâlâ üzerinde taşıyan mahkeme ve onların kararları.

"Eyüp sabır ile gitmiş Mısır''a.

(...)

Bu da gelir bu da geçer ağlama.

Not: Bu bireysel bir haksızlığa tahammülsüzlükten öte, topyekun kıyıma karşı bir duruştur.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.