Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Çinin Pakistan için ürettiği 2inci savaş gemisi denize indirildi

Çin'in Pakistan için ürettiği 2'inci savaş gemisi denize indirildi

Çin'in Pakistan için ürettiği 2'inci savaş gemisi denize indirildi

Çin’in Pakistan için ürettiği "Tip-054" sınıfı savaş gemilerinden 2'incisi denize indirildi. Son teknoloji silahlarla donatılan gemiler Pakistan’ın en gelişmiş filolarından biri olacak. Söz konusu gemilerden ilki Ağustos 2020'de denize indirilmişti.

Haber Merkezi AA
Çinin Pakistan için ürettiği 2inci savaş gemisi denize indirildi
Arşiv

Pakistan Deniz Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, "Tip-054" sınıfı savaş gemisi için Çin’in Şangay şehrinde gerçekleştirilen denize indirme törenine, her iki ülkenin deniz kuvvetlerinden üst düzey yetkililerin katıldığı belirtildi.

Açıklamada, geminin son teknoloji silahlarla donatıldığına dikkati çekilerek, "Tip-054" fırkateynlerinin Pakistan’ın en gelişmiş filolarından biri olacağına işaret edildi.

Pakistanlı Hulk 444 kilo
OYNAT 00:00
Pakistanlı Hulk 444 kilo
Pakistan'da yaşayan Arbab Khizer Hayat 27 yaşında, 1.97 boyunda ve 444 kilo. Her gün 4 tavuk yiyor, 5 süt istiyor. Arbab'ın şimdi tek hayali ise evlenmek.


Gemilerden ilki 2020'de denize indirilmişti

Pakistan, 2017’de Çin Gemi Yapımı Ticaret Şirketi (CTSC) ve Hudong Zhonghua Tersanesi ile 2 adet "Tip-054" fırkateyni için anlaşma imzalamış, Haziran 2018’de sipariş sayısını 4’e yükseltmişti.

Söz konusu gemilerden ilki Ağustos 2020'de denize indirilmişti.

Pakistan, komşusu Hindistan ile on yıllardır devam eden gergin ilişkiler nedeniyle donanma kapasitesini artırmaya çalışıyor.

Bu kapsamda Pakistan, Türkiye ile 2018’de 4 MİLGEM korveti için anlaşma imzalamıştı. İlk MİLGEM'in, 2023’te Pakistan donanmasına teslim edilmesi hedefleniyor.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.