Dünya Giritte 58 büyüklüğünde deprem

Girit'te 5.8 büyüklüğünde deprem

Yunanistan'ın Girit Adası'nda 6.5 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. AFAD'ın verilerine göre depremin büyüklüğü 5.7 olarak kaydedildi. Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre; bir kişi hayatını kaybederken, çok sayıda binada hasar olduğu belirtildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Giritte 5.8 büyüklüğünde deprem
Sarsıntı nedeniyle bazı binalarda hasar meydana geldi.

Girit Adası'nda 5,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Atina Jeodinamik Enstitüsü, yerel saatle 09.17'deki sarsıntının yerin 10 kilometre derinliğinde meydana geldiğini belirtti. Merkez üssü Girit'in güneyindeki Arvis bölgesi olan depremin tüm adada hissedildiği aktarıldı.

  • Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi ise söz konusu depremin büyüklüğünü 6,5 olarak duyurdu.

Çöken binalarda mahsur kalanlar var

Yunan basınında yer alan haberlere göre, itfaiye birimlerine iki kişinin deprem nedeniyle çöken binaların altında mahsur kaldığına dair çağrı geldi. Kandiye Arkalohori'de bir kısmı hasar gören kilisenin yıkıntıları altında bir kişinin mahsur kaldığı ve bölgedeki bazı elektrik direklerinin devrildiği vurgulandı.

Bir başka kişinin ise Patsidero köyünde, kendi evinde mahsur kaldığı, bölgedeki okulların da tedbir amacıyla boşaltıldığı kaydedildi. Yunan devlet ajansı AMNA'nın haberine göre, Arhanon Asterusion Belediye Başkanı Manolis Kokosalis, görev bölgesindeki su borularında ve binalarda hasar olduğunu dile getirdi.

Yerel kaynaklara göre; 09.37'de 4,5 büyüklüğünde artçı bir sarsıntının daha yaşandığı Girit'te bir kişi hayatını kaybetti.

Yunanistan'da 5,7 büyüklüğünde deprem
DÜNYA
Yunanistan'da 5,7 büyüklüğünde deprem

Depremin merkez üssü Yunan adası Samos'tan ilk görüntüler
DÜNYA
Depremin merkez üssü Yunan adası Samos'tan ilk görüntüler

İzmir depremi sonrası Yunanistan'ın Sisam adası sular altında kaldı
OYNAT 00:44
İzmir depremi sonrası Yunanistan'ın Sisam adası sular altında kaldı
Ege merkezli deprem sonrası deniz seviyesinin yükselmesi ile Yunanistan'ın Samos adası da sular altında kaldı.


Yunanistan'da 5.9 büyüklüğünde deprem
DÜNYA
Yunanistan'da 5.9 büyüklüğünde deprem

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.