Dünya Merkel Türkiye desteklenmeli

Merkel: Türkiye desteklenmeli

Yunanistan'da temaslarda bulunan Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin göç sorunu konusunda desteklenmesi gerektiğini söyledi. Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis'in yanında, "Hem NATO müttefikimiz hem de komşumuz olarak Türkiye’yle makul ilişkiler kurmak bizim yararımıza" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Merkel: Türkiye desteklenmeli
Almanya Başbakanı Merkel ve Yunanistan Başbakanı Miçotakis.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, başbakanlık koltuğunu devretmeden önceki veda ziyaretleri kapsamında geldiği Yunanistan’ın başkenti Atina’da Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis’le bir araya geldi. Görüşmenin ardından Yunan mevkidaşı ile ortak basın toplantısı düzenledi.

"İYİ İLİŞKİLER YARARIMIZA"

Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki ilişkilerle ilgili soruyu yanıtlayan Merkel, fikir ayrılıklarına rağmen Ankara’yla rasyonel bir ilişki kurulması gerektiğini söyledi. Merkel ayrıca, "Hem NATO müttefikimiz hem de komşumuz olarak Türkiye’yle makul ilişkiler kurmak bizim yararımıza" dedi.

"TÜRKİYE'Yİ DESTEKLEMELİYİZ"

Merkel ayrıca, Yunan başbakanın yanında, 4 milyona yakın sığınmacıya ev sahipliği yapan Türkiye'nin desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Miçotakis de Türkiye ile diyalog kanallarının açık tutulması için çabaladığını savundu.

Merkel'den övgü dolu sözler: Türkiye'yi görmezden gelemezsiniz
DÜNYA
Merkel'den övgü dolu sözler: Türkiye'yi görmezden gelemezsiniz

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.