Dünya Millî Savunma Bakanı Akar Ukrayna Altyapı Bakanı Kubrakov ile görüştü

Millî Savunma Bakanı Akar Ukrayna Altyapı Bakanı Kubrakov ile görüştü

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov ile görüştü. Görüşmede tahıl sevkiyatının bu hafta içerisinde başlaması konusundaki hazırlıklarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Millî Savunma Bakanı Akar Ukrayna Altyapı Bakanı Kubrakov ile görüştü
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Akar ve Kubrakov arasındaki görüşmede, Müşterek Koordinasyon Merkezi'nin açılışından duyulan memnuniyetin ifade edildiği belirtildi.

  • Görüşmede ayrıca, tahıl sevkiyatının bu hafta içerisinde başlaması konusundaki hazırlıklar ile sevkiyat kapsamında karşılıklı destek ve koordinasyona devam edilmesi konularında görüş alışverişinde bulunulduğu kaydedildi.

Bakan Akar'dan tahıl koridoru açıklaması: Gıda krizi aşılarak fiyatlar aşağı çekilecek
OYNAT 01:03
Bakan Akar'dan tahıl koridoru açıklaması: Gıda krizi aşılarak fiyatlar aşağı çekilecek
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna limanlarından çıkacak ilk tahıl yüklü gemilerin planlama çalışmalarının devam ettiğini belirterek, 'Müşterek Koordinasyon Merkezi vasıtasıyla yapılacak çalışmaların tüm dünyayı etkileyen gıda krizinin aşılmasına, özellikle uzmanlar tarafından belirtildiği üzere fiyatların aşağı çekilmesine önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.' dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.