Dünya Putinden Türkiye açıklaması

Putin'den Türkiye açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 'Türk yönetimi Rusya-Türkiye ilişkilerini kasten çıkmaza sürüklüyor' diyerek Türkiye'yi suçladı. Putin Ankara'dan özür ve zararlarının telafisini beklediklerini söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi IHA
Putinden Türkiye açıklaması
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türk yönetiminin kasıtlı olarak ilişkileri çıkmaza soktuğu yönünde izlenimlerinin olduğunu söyledi. Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesiyle birlikte gerilen Türk-Rus ilişkileri hakkında açıklama yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus uçağının düşürülmesinin uluslararası hukuka ve sağduyuya aykırı olduğunu belirterek, uçaklarının Suriye hava sahası içinde düşürüldüğünü iddia etti.

Putin, “Türkiye'nin kasıtlı olarak ilişkileri çıkmaza soktuğu izlenimi var. Türkiye hala özür dilemedi ve tazminat teklif etmedi” dedi. Putin ayrıca terörizmle mücadelede ortak ve müttefik olarak gördüğü kişiler tarafından sırtlarından bıçaklanmanın anlaşılır gibi olmadığını sözlerine ekledi.

Rusya Türk turistleri geri gönderdi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.