DünyaÜlkemizi savunduk terörist olduk

Ülkemizi savunduk terörist olduk

İhvan'ın Genel Sekreteri Mahmud Hüseyin Yeni Şafak’a konuştu. Ülke değerlerini savundukları için terörist ilan edildiklerini söyleyen Hüseyin, “Baskılara rağmen İhvan gücünü koruyor. Sömürgecilere karşı direneceğiz” dedi.

Fatih ÖzerYeni Şafak
​İhvan'ın Genel Sekreteri Mahmud Hüseyin
​İhvan'ın Genel Sekreteri Mahmud Hüseyin

Körfez’deki diplomatik krizle birlikte tekrar dünyanın gündemine gelen İhvan-ı Müslimin (Müslüman Kardeşler) hareketinin Genel Sekreteri Mahmud Hüseyin Yeni Şafak’a konuştu. Mısır’da uygulanan planın Türkiye’de de sahneye konulduğunu ancak bu planın Türkiye’de tutmadığını söyleyen Hüseyin, “FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve arkasında bulunan karanlık güçlerin Türkiye’de darbe girişiminde bulunarak Ortadoğu ve İslam ülkelerini tamamen ele geçirmek istiyor” dedi.

TÜRKİYE BİR ADIM GERİ ATMADI

Hüseyin, “Türkiye’nin kalkınmasını ve ilerlemesini hazmedemeyen bazı çevreler bulunuyor. 15 Temmuz’da yapılmak istenen darbe girişiminde Türk halkı dirençli bir şekilde cuntacılara karşı geldi. Yüzlerce kişi şehit edildi. Ancak Türk halkı bir adım bile geri atmadı. Eğer Türk halkı sokağa çıkmasaydı şuanda İslam ve Ortadoğu’daki Müslüman kardeşlerimize sahip çıkacak tek bir ülke bile kalkmamış olurdu. Mısır a yapılan sömürge girişiminin aynısı Türkiye’ye de yapılmak istendi ancak başarılı olunamadı” ifadelerini kullandı.

MISIR DIŞ GÜÇLERİN KONTROLÜNDE

Hüseyin özetle şunları söyledi: “Biz ülkelerimizi ve değerlerimizi savunduğumuz için terörist ilan edildik. Mısır’da seçimle başa gelen Mursi de dahil 60 bin kişi darbeci yönetimin hapishanelerde tutuluyor. Her yıl yüz binlerce insanın ziyaret ettiği Mısır’a şimdi kimse gelmiyor. Mısır tamamen dış güçlerin kontrolü altında bulunuyor.

SÖMÜRGECİLER MEŞRU OLAMAZ

Biz ilk gün nerede duruyorsak yerimizde sabit kalmayı sürdüreceğiz. Kaynaklarımızı sömürmek isteyenlere kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Ümmetin birlik ve bütünlüğü içerisinde İslam bilinciyle çalışacağız. Yabancı güçlerin ve sömürgecilerin ülkelerimizde meşruiyet kazanmasına fırsat vermeyeceğiz. Mısır’daki iddialarımızda ısrarcıyız. Sivil bir devlet kuracağız ve bu sayede Mısır’ın eski yapısını yeniden kazanacağız.

BATI’YA DÜŞMAN DEĞİLİZ

Tüm engellemelere, baskılara ve terörizm tehdidine rağmen Müslüman Kardeşler Teşkilatı gücünü koruyor. Tüm güçlerimizle sömürgecilere karşı direnişimize devam edeceğiz. Kukla yönetimler, batıyla İslamiyet’i küçük düşürmek için işbirliği içinde. Biz kaide olarak batı uygarlığını kötülemiyoruz ancak kötü giden alışkanlıkları suçluyoruz. Avrupa’dan İslam’a savaş açan ve Müslümanlara karşı olumsuz davranış içinde olanları kınıyoruz. Biz batılıların düşmanı değiliz. İslamiyet toptan düşmanlığı tasvip etmez, dinimize samimi ve sadık bir şekilde sarılacak olursak, işte o zaman gerçek uygarlığın yolunu tutmuş oluruz.”

Galatasaray'da Garry Rodrigues çılgınlığı
Spor

Galatasaray'da Garry Rodrigues çılgınlığı

Yeşil Burun Adaları Milli Takımı oyuncusu Garry Rodrigues, Galatasaray'daki performansıyla göz kamaştırıyor. Bursaspor maçının ilk yarısında 1 gol atan 1 de asist yapan futbolcu sosyal medyada gündem oldu.
Bafetimbi Gomis'ten 'Metin Oktay' selamı
Spor

Bafetimbi Gomis'ten 'Metin Oktay' selamı

Galatasaray'ı Bursaspor karşısında öne geçiren Bafetimbi Gomis, Süper Lig'de 18. golüne ulaştı. Fransız golcü bu golün ardından yaşadığı sevinçle sarı kırmızılı taraftarların bir kez daha gönlünü fethetti.
Cengiz Ünder'in serbest kalma bedeli ortaya çıktı
Spor

Cengiz Ünder'in serbest kalma bedeli ortaya çıktı

FIFA menajeri Bayram Tutumlu, Roma'da müthiş bir performans sergileyen ve tüm dikkatleri üzerine çeken Cengiz Ünder hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tutumlu, milli futbolcumuz için belirlenen değeri de söyledi.
Yeni Şafak Hayat takipçilerine sorduk: Diriliş Ertuğrul mu Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

Yeni Şafak Hayat takipçilerine sorduk: Diriliş Ertuğrul mu Sen Anlat Karadeniz mi?

Son haftalarda reytinglerde hatırı sayılır bir oran elde eden Sen Anlat Karadeniz TRT 1'in fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul'un tahtını sallıyor mu? Bu soruyu Yeni Şafak Hayat'ın Instagram takipçilerine sorduk. Çıkan sonuçlar bizi şaşırtmadı, takipçiler "Diriliş Ertuğrul" dedi.
Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor
Ekonomi

Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çiftçiler ile buluşmasında açıkladığı mazot ve gübre desteği ödemeleri bugün başlıyor. Saat 18:00'den sonra başlayacak ödemeler ile ortalama bir çiftçinin yıllık 30 bin TL olan mazot harcaması da 15 bin TL'ye kadar düşmüş olacak.