|

Ünlü şarkıcıdan Kim'e mektup

Ünlü İtalyan şarkıcı Albano Carissi, tüm dünyayı denediği nükleer füzelerle tehdit eden Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'a mektup yazarak, "Savaş projelerini bırakın, barış için şarkı söyleyelim" çağrısında bulundu

Yeni Şafak
11:52 - 30/09/2017 Cumartesi
Güncelleme: 11:58 - 30/09/2017 Cumartesi
AA
Kim Jong Un, bütün dünyayı tehdit ediyor.
Kim Jong Un, bütün dünyayı tehdit ediyor.
Albano Carrisi, nükleer füze denemelerinin öncülüğünü yapan
Kuzey Kore
lideri Kim Jong Un'a bir mektup yazmaya karar verdiğini, Kim Jong Un'u, Adolf Hitler, Saddam Hüseyin, Muammer Kaddafi gibi diktatörlerin izlerini takip etmemeye davet etti.

Mektubunda, "Sayın Başkan Kim Jong Un, ismim Albano Carrisi, İtalyan sanatçıyım. Ülkenizden gelen görüntülerde halkınızın çok sevdiği bir lider olarak görünüyorsunuz. Bu sevginin ne kadar samimi olduğunu bilmiyorum. Ama dünyanın geri kalanında, nükleer füze denemelerinden sonra bazı sorunlar yaşadığını da biliyorum. Bu nedenle, önerim, nükleer füze denemeleri için harcanan paranın gerçekten ihtiyacı olan insanlar için kullanıldığı, bir liderin rolünün radikal bir şekilde değişeceği, halkının ve dünyanın gözünde ne kadar farklı görülebileceği yönünde... Tarih kitapları Adolf Hitler, Mussolini, Saddam Hüseyin, Muammer Kaddafi gibi diktatörlerle dolu. Dünyayı ellerinde tutan, dünyayı ellerine almaya karar veren erkekler... Neden Kim Jong Un'un kaderi aynı olmalı?


Savaşa teşvik eden tutumlar son bulursa, ben ve diğer pek çok sanatçı memnuniyetle ülkenize gelir, barış için şarkılar söyleyebiliriz." ifadelerine yer verdi.

#Albano Carrisi
#Kim Jong Un
7 yıl önce