Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Yunanistanda postal krizi Askere alımlar durduruldu

Yunanistan'da postal krizi: Askere alımlar durduruldu

Yunan ordusunda yeterli postal ve üniforma bulunamadığı için askerliğini yapmak için başvuran gençlerin başvurularının bir sonraki döneme kaydırıldığı iddia edildi.

Haber Merkezi IHA
Yunanistanda postal krizi: Askere alımlar durduruldu
Yunan askerleri (ARŞİV)

Yunan ordusunda askerlere verilebilecek yeterli postal ve üniforma hatta silah olmadığı iddiası ülkeyi karıştırdı. Askerliğini yapmak isteyen gençlere bu sefer Yunan ordusu yetersiz kaldı.

Postal ve üniforma eksikliğinden dolayı askerliğini yapmak için başvuran gençlerin başvurularının bir sonraki doneme kaydırıldığı iddia edildi.

Yunan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos
Yunan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos

Hükümetten ilginç savunma: Herkes askerlik yapmak istiyor

Yunan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos, "Şu anda ordunun destek verebileceğinden daha fazla askeri birliklere katılmak isteyenler var" açıklamasını yaptı.

Yunan gazetesi askeri kaynakları ise Yunan ordusunun bu kadar fazla askerin yemek ve giyim ihtiyacını karşılayamayacağını belirtti.

  • Resmi rakamlara göre Yunan kara kuvvetlerinde subaylarla beraber toplam 93 bin 500 kişi bulunuyor. Yılda yaklaşık 60 bin gencin askerlik yaptığı belirtiliyor.

Yunanistan'da kayıp askeri mühimmat hala bulunamadı
DÜNYA
Yunanistan'da kayıp askeri mühimmat hala bulunamadı

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.